Maserati

Maserati Quattroporte

Luksusowy sedan. Od 1963 roku.
Gdy w roku 1963 Maserati przedstawił pierwszy na Turyn Moto Show Quattroporte, to nie tylko stworzył najszybsze czteromiejscowe auto na świecie, ale także wprowadził zupełnie nową kategorię na rynku – luksusowy salon sportowy. Koncepcja była rewolucyjna dla ów czasów. Umieścił sportowy silnik z Maserati w sedanie. Tak powstał wyjątkowy Quattroporte z silnikiem V8 – najszybszy sedan na świecie.
Po 50 latach Quattroporte pozostał jako flagowy model Maserati. Zawsze luksusowy, odważny inaczej – dla tych, którzy mają odwagę się wyróżniać.
Maserati wymagającym klientom oferuje dwa dodatkowe, unikalne opcje wykończenia: GranLusso i Gransport.


GranLussio.
Nieodparty Styl. Wzmocniona atrakcyjność.
Ci, którzy szukają jeszcze więcej niepohamowanego luksusu mogą zdecydować się na wytworny styl GranLusso. Wnętrza stylizowane są przez wiodący dom mody Ermenegildo Zegna. Znakomite materiały najwyższej klasy łączą się tworząc absolutne arcydzieło smaku i wyrafinowania. Maserati jest jedyną marką na świecie, posiadającą zindywidualizowane wnętrza z jedwabiu. Inne ulepszenia GranLusso to między innymi elementy drewniane, skórzane, pedały Power, cztery strefy regulacji klimatyzacji oraz podgrzewane tylne siedzenia.
GranSport.
Sportowy wygląd. Wszystko na wyłączność.
Dla indywidualistów o sportowym usposobieniu, dla ludzi świadomych swojego stylu życia, które Quattroporte podkreśla i odzwierciedla. Charakterystyczny i dramatyczny GranSport.
Ulepszenia obejmują zewnętrzne przednie i tylne zderzaki sportowe o wysokim połysku, progi czarne w kolorze nadwozia, 21” koła TITANO, charakterne czerwone zaciski hamulcowe.
Wewnątrz kabiny znajdują się specjalne siedzenia sportowe, specjalistyczna sportowa kierownica, pedały, całość wykończona w stylu PIANO black.
Quatroporte to arcydzieło wyrafinowania, estetyki i elegancji aerodynamicznej.
Pomimo imponującej wielkości, Quattroporte udaje się utrzymać zrównoważony i dynamiczny wygląd.
Bezkompromisowy styl. Niezrównana wydajność. W nowym Quattroporte, Maserati stworzył unikalny i ekskluzywny samochód, przeznaczony dla wymagających gustów pionierów przedsiębiorczości i biznesu, którzy rozkoszują się niekonwencjonalnością i awangardą. Naturalnie, w tak wymagającej klienteli, Quattroporte jest dostępny w wielu różnych postaciach jak i z trzema różnymi silnikami.