Maserati

Maserati Quattroporte

Luksusowy sedan. Od 1963 roku.
Gdy w roku 1963 Maserati przedstawił pierwsze na Turyn Moto Show Quattroporte, to nie tylko stworzył najszybsze czteromiejscowe auto na świecie, ale także wprowadził zupełnie nową kategorię na rynku – luksusowy salon sportowy. Koncepcja była rewolucyjna jak na tamte czasy. Umieścił sportowy silnik z Maserati w sedanie. Tak powstał wyjątkowy Quattroporte z silnikiem V8 – najszybszy sedan na świecie.
Po 50 latach Quattroporte pozostał flagowym modelem Maserati. Zawsze luksusowy, odważny inaczej – dla tych, którzy mają odwagę się wyróżniać.
Maserati wymagającym klientom oferuje dwa dodatkowe, unikalne opcje wykończenia: GranLusso i Gransport.


GranLusso.
Nieodparty Styl. Wzmocniona atrakcyjność.
Ci, którzy szukają jeszcze więcej niepohamowanego luksusu mogą zdecydować się na wytworny styl GranLusso. Wnętrza stylizowane są przez wiodący dom mody Ermenegildo Zegna. Znakomite materiały najwyższej klasy łączą się tworząc absolutne arcydzieło smaku i wyrafinowania. Maserati jest jedyną marką na świecie, posiadającą zindywidualizowane wnętrza z jedwabiu. Inne ulepszenia GranLusso to między innymi elementy drewniane, skórzane, pedały regulowane elektrycznie, cztery strefy regulacji klimatyzacji oraz podgrzewane tylne siedzenia.


GranSport.
Sportowy wygląd. Wszystko na wyłączność.
Dla indywidualistów o sportowym usposobieniu, dla ludzi świadomych swojego stylu życia, które Quattroporte podkreśla i odzwierciedla. 
Ulepszenia obejmują zewnętrzne przednie i tylne zderzaki sportowe o wysokim połysku, 21” koła TITANO, charakterne czerwone zaciski hamulcowe.
Wewnątrz kabiny znajdują się specjalne siedzenia sportowe, sportowa kierownica, pedały, całość wykończona w stylu PIANO black.
Quattroporte to arcydzieło wyrafinowania, estetyki i elegancji.
Pomimo imponującej wielkości, Quattroporte udaje się utrzymać zrównoważony i dynamiczny wygląd.
Bezkompromisowy styl. Niezrównana wydajność. W nowym Quattroporte, Maserati stworzył unikalny i ekskluzywny samochód, przeznaczony dla wymagających gustów.