Maserati

Maserati GT2 debiutuje na torze Circuit Paul Ricard i już zdobywa podium z LP Racing w ostatniej rundzie 2023 Fanatec GT2 European Series

Modena, Włochy - 7 października 2023 r.: Maserati GT2, nowy torowy samochód sportowy marki przeznaczony do rywalizacji - zaprezentowany pod koniec czerwca podczas 24-godzinnego wyścigu Spa - zadebiutował na torze Circuit Paul Ricard w ostatniej rundzie europejskiej serii Fanatec GT2 2023.

 

Maserati GT2, prowadzone przez Leonardo Goriniego i Lucę Pirriego, liderów LP Racing - pierwszego zespołu, który wprowadził samochód Trident na tor - wyróżniło się niesamowitymi osiągami podczas weekendu wyścigowego: po pole position w piątek, wspięło się na drugi stopień podium w wyścigu pierwszym w sobotę i zajęło miejsce w pierwszej dziesiątce w wyścigu drugim, na siódmym miejscu.
Debiut, który natychmiast przywołał wspaniałe wspomnienia z wyścigowej historii Maserati.

Rozpoczynając sezon 2024, nowe wyścigowe dzieło w 100% wyprodukowane w Modenie oficjalnie stanie się konkurentem w mistrzostwach poświęconych najbardziej przyciągającym wzrok i wysokowydajnym samochodom turystycznym.

Debiut w europejskiej serii oznacza triumfalny powrót Maserati do zawodów GT, w których Maserati odcisnęło swoje piętno w 2000 roku dzięki zwycięskiemu MC12, prezentując pasmo sukcesów obejmujące aż 13 tytułów w Mistrzostwach Konstruktorów, Zespołów i Kierowców.

Godny następca samochodu, który był przedmiotem marzeń zarówno fanów, jak i entuzjastów włoskiej marki, Maserati GT2 to arcydzieło osiągów. Dostrojone w ślad za swoim wspaniałym poprzednikiem na torze i supersportowym samochodem Maserati MC20, które dzieli ze swoim duchowym rodzeństwem niezwykły silnik Nettuno V6 Twin Turbo, przeniesiony na jeszcze wyższy poziom, aby sprostać wyzwaniom między krawężnikami.

W ten sposób Maserati wyznacza kolejny ważny kamień milowy: po ogłoszeniu nowej strategii wyścigowej marki pod koniec 2022 roku, w 2023 roku użyczyła swojej nazwy największym kategoriom międzynarodowych sportów motorowych. Maserati odbudowało most między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością sportów motorowych, w których Trójząb zawsze zajmował miejsce wśród największych.

Davide Grasso, dyrektor generalny Maserati: "Powracając do rywalizacji GT, Maserati pisze kolejny znaczący rozdział w historii najbardziej ekscytujących i ambitnych sportów motorowych, wyznaczając sobie miejsce tam, gdzie już w przeszłości odcisnęło swoje piętno w wyniku niezatartych sukcesów. Od torów wyścigowych po drogi, zawsze szukaliśmy wyzwań, aby podsycać i realizować pragnienie przekazywania emocji za kierownicą. Maserati GT2 to nasza przepustka do przyszłości marki w świecie wyścigów".

Giovanni Sgro, szef Maserati Corse: "Nie mogliśmy prosić o lepszy debiut. Dzisiejszy samochód okazał się naprawdę konkurencyjny i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku. Dla nas powrót na tor jest jak powrót do domu. Maserati ma długą historię w wyścigach. To coś, co zawsze należało do nas i nas wyróżniało. DNA Maserati składa się z pasji i rywalizacji, co przekłada się na rewelacyjne samochody dedykowane naszej produkcji seryjnej i wyzwania na torze. Widok Maserati GT2 na starcie mistrzostw GT przypomina o chwalebnej przeszłości marki, która po raz kolejny nabiera kształtu i przenosi nas w nową erę sportów motorowych, w której ponownie staramy się być jednym z największych graczy".