Maserati

Maserati MCXtrema: nazwa najpotężniejszego i najbardziej niezwykłego samochodu marki przeznaczonego wyłącznie na tor wyścigowy

Modena, 1 sierpnia 2023 r. - Jego nazwa to Maserati MCXtrema, aby zawrzeć w sobie całą przełomową siłę samochodu wyścigowego o mocy 730 KM - bez homologacji typu do jazdy po drogach.

Początkowo był potajemnie znany jako "Project24". Teraz nadszedł czas, aby przedstawić go światu pod oficjalną nazwą: jako reminiscencję podstawowego modelu Maserati MC20 - "pierwszego w swoim rodzaju", supersportowego samochodu w całości wyprodukowanego we Włoszech, który zapoczątkował nową erę marki. Stanowi również hołd dla silnego dziedzictwa Maserati Corse, wraz z koncepcją ekstremum, która przypomina o doskonałej duszy tego wyjątkowego czterokołowego cudu. 

Koncepcja stojąca za tym wyjątkowym produktem - tylko 62 pojazdy wyprodukowane na całym świecie i już wyprzedane - to pomysł uwolnienia prawdziwej wyścigowej bestii, czegoś innego i przełomowego w porównaniu z czymkolwiek, co kiedykolwiek zostało zrobione wcześniej. 

Samochód dedykowany doskonałości kierowców-dżentelmenów i entuzjastów samochodów wyścigowych, zaprojektowany, aby zaimponować i rozpalić pasję do ekstremalnych wyścigów, gotowy do podboju torów na całym świecie - w prywatnych sesjach testowych - dzięki doskonałemu wzornictwu i oszałamiającym osiągom.

Maserati MCXtrema zostanie zaprezentowany w The Quail 18 sierpnia, podczas prestiżowego Monterey Car Week 2023.