Maserati

Maserati na Motor Valley Fest: "Levante, Ghibli i Quattroporte Trofeo - najnowsza edycja kolekcjonerska". Przyszłość Maserati jest elektryczna

Dom Maserati bierze udział w piątym festiwalu Motor Valley, aby uczcić przeszłość i przyszłość marki: legendarne V8 przekazuje pałeczkę elektryczności.

Modena, 11 maja 2023 - Maserati wybrało piąty festiwal Motor Valley Fest, imprezę plenerową zaplanowaną w Modenie między czwartkiem 11 a niedzielą 14 maja, aby ogłosić nowinę, która już staje się częścią historii mobilności.

Maserati świętuje legendarny silnik V8 90° Twin Turbo o mocy 580 KM - o niepowtarzalnym brzmieniu i ogromnych osiągach, bijące serce Levante, Ghibli i Quattroporte w wersjach Trofeo - które oficjalnie przestaną być produkowane w fabryce Maserati od końca 2023 roku.
Do tej pory napędzane przez niepowtarzalny silnik, samochody te pozostaną w sprzedaży do 2024 roku i mają stać się obiektami kolekcjonerskimi dla wszystkich właścicieli unikalnego kawałka w układance historii marki.

Maserati GranTurismo Folgore - pierwszy w 100% elektryczny samochód w historii marki oraz Grecale Folgore - pierwszy w pełni elektryczny SUV są świadkami tego procesu zmian.
Trident już wyrzeźbił tu pionierską rolę, jak w swoim DNA. Do 2025 roku cała gama Maserati pojawi się w wersji elektrycznej dla każdego modelu, a do 2030 roku Maserati będzie w pełni elektryczne.

Jest to historyczny moment dla firmy z Modeny, która zawsze patrzyła w przyszłość nie pozostawiając swoich korzeni za sobą oraz dla tych, którzy kochają historię, nowoczesność, zdolność do zapewnienia stylu, emocji i ponadczasowych osiągów modeli Maserati. Te same zdolności zostaną zachowane w samochodach, które teraz staną się nowym obiektem pożądania kolekcjonerów.

Od 1959 roku, kiedy to powstał Maserati 5000GT jako pierwszy samochód z potężnym V8, wyprodukowano i sprzedano ponad 100 000 sztuk z ośmiocylindrowym silnikiem; najnowsze edycje Maserati Trofeo, Ghibli 334 Ultima i Levante V8 Ultima, zostaną odsłonięte podczas Goodwood Festival of Speed w lipcu 2023 roku.

W ciągu czterech dni Motor Valley Fest, każdy zakątek Modeny zostanie opanowany przez kreacje Maserati, wystawione w oszałamiających miejscach miasta. Na Piazza Grande po raz pierwszy zostanie zaprezentowana cała gama Maserati Folgore: Do GranTurismo Folgore One Off Luce i Grecale Folgore dołączy futurystyczne Maserati Tipo Folgore GEN3, jednomiejscowy samochód startujący w tym roku w ABB FIA Formula E World Championship.

Gama Trofeo - obejmująca Levante, Ghibli i Quattroporte w edycji Zéda, wyjątkowe egzemplarze celebrujące silnik V8, będzie królować na Piazza XX Settembre.