Maserati

Nowe Maserati GranTurismo w Katowicach

W piątek mieliśmy okazję powitać zupełnie nowe Maserati GranTurismo w Katowicach. Wyjątkowy model, który na nowo definiuje podróżowanie jednocześnie w sposób sportowy i elegancki. Historia rozpoczęła się 75 lat temu wraz z Maserati A6 1500. Dzisiaj marka wprowadza nowy model, który wchodzi na najwyższy poziom podróżowania. Sportowy charakter, luksus i komfort: koncentrując się na wymaganiach klientów od najwcześniejszych etapów rozwoju, nowe GranTurismo łączy wszystko to co najlepsze do tej pory z nowym designem.

GranTurismo łączy w sobie wysokie osiągi typowe dla samochodu sportowego z komfortem odpowiednim na długie podróże, zarówno w wersji z mocnym silnikiem spalinowym, jak i z najbardziej innowacyjnymi rozwiązaniami w 100% elektrycznymi. Stanowi punkt odniesienia, urzeczywistniając koncepcję „ Inni po prostu podróżują ”. Ten model przenosi Maserati w przyszłość: jest to pierwszy samochód w historii marki, w którym zastosowano w 100% elektryczny układ napędowy.

Z estetycznego punktu widzenia projekt GranTurismo reprezentuje idealną równowagę między pięknem a funkcjonalnością, bez ostentacji. Z niezaprzeczalnie unikalnymi i natychmiast rozpoznawalnymi liniami: czysty kształt odpowiedni dla najlepszej w swojej klasie mechaniki, podkreślający czystość form i wyrafinowane wzornictwo. Zachowano klasyczne proporcje samochodów tej marki, z długą maską i centralną częścią nadwozia przeciętą czterema błotnikami. I odwrotnie, linia dachu opada dynamicznie, aby podkreślić krzywiznę słupka z kultowym logo Trident.

Nowe coupé jest wyposażone w rewolucyjny silnik V6 Nettuno, dostępny w dwóch wersjach: Modena z 3,0-litrowym silnikiem V6 Nettuno Twin Turbo o mocy 490 KM; wysokowydajna wersja Trofeo oparta jest na tym samym silniku, ulepszonym do maksymalnej mocy 550 KM. Alternatywnie, GranTurismo Folgore wykorzystuje w 100% elektryczny układ napędowy oparty na akumulatorze. System Folgore jest oparty na technologii 800-woltowej i został opracowany z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technicznych zaczerpniętych z Formuły E. Zapewnia doskonałe osiągi, możliwe dzięki trzem mocnym silnikom z magnesami trwałymi o mocy 300 kW.