Maserati

Maserati MSG Racing prezentuje malowanie Formuły E Gen 3. Pierwszego w pełni elektrycznego samochodu wyścigowego w historii Maserati

Maserati MSG Racing ma przyjemność zaprezentować barwy Maserati Tipo Folgore Gen3 – pierwszego w pełni elektrycznego samochodu wyścigowego w historii Maserati – który będzie rywalizował w 9. sezonie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA.

Zaprezentowany na ulicach Modeny, siedziby Maserati – pierwszej włoskiej marki motoryzacyjnej, która weszła do Formuły E – Maserati Tipo Folgore przywraca wyścigi ludziom w samym sercu miasta. Zainspirowany kultowym niebieskim odcieniem Trident, Maserati Tipo Folgore Gen3 to szczyt elektryzujących wysokich osiągów, wydajności i najnowocześniejszych technologii, które będą „Race Beyond”, platformą do przenoszenia innowacji z toru na drogę.

Pierwszym samochodem wyścigowym noszącym logo Trident był Tipo 26, który zadebiutował w 1926 roku na targach Targa Florio, zajmując pierwsze miejsce w swojej klasie z Alfieri Maserati za kierownicą. Teraz, 96 lat później, Maserati Tipo Folgore, odważnie przedstawiający Trident, wkracza w erę elektryfikacji, przyspieszając zaangażowanie Maserati w Folgore, markę w 100% nową gamę pojazdów elektrycznych.

Nowe malowanie Maserati Tipo Folgore zostało stworzone, aby nadać mu współczesny i czysty wygląd. Trójząb Maserati jest naturalnie widoczny na dziobie, podobnie jak logo Maserati Corse przedstawiające włoski Tricolore, umieszczone po obu stronach przegrody.

Gen3 będzie jak dotąd najszybszym i najbardziej wydajnym samochodem Formuły E, z przednimi i tylnymi układami napędowymi zapewniającymi 600 kW mocy regeneracyjnej i 95% sprawności energetycznej, dzięki czemu ponad 40% energii zużywanej podczas wyścigu będzie pochodzić wyłącznie z hamowania rekuperacyjnego. Znajomość torów, technologia i oprogramowanie wykorzystywane w Formule E są kluczowym elementem tej konkurencyjności i zostaną przeniesione do wysokiej klasy samochodów drogowych Maserati wraz ze zbliżającym się wprowadzeniem gamy Folgore.

Maserati Tipo Folgore wkrótce uda się do Walencji w Hiszpanii na przedsezonowe testy przed wyruszeniem na tor Autodromo Hermanos Rodriguez City w Mexico City 14 stycznia 2023 r., aby rozpocząć 17-wyścigowy kalendarz i początek sezonu, który się kończy grunt w nowej erze wyścigów elektrycznych.