Maserati

Maserati GranTurismo Folgore wyjeżdża na ulice

Rzym, 9 kwietnia 2021 r. – Po raz pierwszy na ulice wyjechał prototyp Maserati GranTurismo Folgore w pełni elektryczne coupé.

Podczas E-Prix Rzymu 2022 dyrektor generalny Stellantis Carlos Tavares pojechał prototypowym samochodem na tor Formuły E Wiecznego Miasta.

Nowe GranTurismo będzie pierwszym modelem w historii Maserati, w którym zostaną zastosowane w 100% elektryczne rozwiązania. Wyprodukowany w hubie produkcyjnym Mirafiori, zadebiutuje na rynku w 2023 roku.
Prawdziwa ikona marki, zaoferuje charakterystyczne brzmienie Maserati, a także najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, doskonałe osiągi, komfort i elegancję, czyli wszystko to, co najbardziej charakterystyczne dla samochodów spod znaku Trójzębu.

Maserati jest z natury innowacyjne i patrzy w przyszłość. Formuła E była zatem naturalnym wyborem dla Maserati, która została pierwszą włoską marką biorącą udział w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA.

Maserati stanie się również pierwszą włoską marką luksusowych samochodów, która będzie produkować w 100% modele elektryczne: linia elektryczna zostanie ukończona do 2025 r., a cała gama Maserati będzie w pełni elektryczna do 2030 r.

Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikalnych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Dzięki swojemu stylowi, technologii i z natury ekskluzywnemu charakterowi zachwycają najbardziej wymagające gusta. Maserati zawsze było punktem odniesienia w branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są: flagowe Quattroporte, Ghibli, Levante oraz  Grecale, zupełnie nowy „wyjątkowy" SUV. Wszystkie modele charakteryzują się wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów i doskonałych rozwiązań technicznych. Ghibli, Levante i Grecale są również dostępne w wersjach hybrydowych. Kompletna gama, wyposażona w 4-cylindrowe hybrydowe układy napędowe, benzynę V6 i benzynę V8, z napędem na tylne koła i cztery koła, ucieleśniająca DNA osiągów marki spod znaku Trójzębu. Najlepszym z nich jest supersportowy samochód MC20, napędzany przełomowym silnikiem Nettuno V6, wykorzystującym technologie pochodne F1 dostępne po raz pierwszy w jednostce napędowej standardowego samochodu produkcyjnego.