Maserati

Maserati na Rolex Monte-Carlo Masters 2022

Modena, 8 kwietnia 2022 r. – Maserati zostało sponsorem wydarzenia Rolex Monte-Carlo Masters, które odbędzie się od 9 do 17 kwietnia.

Dzięki umowie sponsorskiej między Maserati a Rolex Monte-Carlo Masters, Maserati ukaże wartości swojej marki międzynarodowej publiczności podczas jednego z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych.

Świat sportu stał się częścią DNA Maserati od samego początku, a nasza pasja przenosi się teraz na korty tenisowe. Podczas wydarzenia Rolex Monte-Carlo Masters w Commercial Village będzie można zobaczyć najnowszy model Maserati Grecale Trofeo w kolorze Giallo Corse.

 

 

 

 

Grecale to SUV Maserati i ucieleśnienie koncepcji „Everyday Exceptional", który zapewnia właściwą równowagę między wszechstronnością, elegancją, wydajnością oraz innowacyjnością.

Wersja Trofeo  wyposażona jest w benzynową jednostkę V6 o mocy 530 KM, opartą na silniku Nettuno, który pochodzi z supersportowego modelu MC20. To wersja, która uosabia najbardziej ekstremalny aspekt Maserati, z wyraźnym naciskiem na osiągi i komfort.

Kolor Giallo Corse jest odzwierciedleniem sportowego ducha i opowiada o nierozerwalnej więzi między Maserati i Modeną: w rzeczywistości łączy dwa heraldyczne kolory miasta – żółty z dodatkiem niebieskiej miki. Nadwozie Grecale Trofeo wyróżnia się również 21” aluminiowymi felgami, specjalnymi, sportowymi końcówkami układu wydechowego i wstawkami z włókna węglowego na przednich i tylnych zderzakach oraz na bocznych listwach progowych.

Jako kolejny impuls do wspólnego wątku między marką sygnowaną Trójzębem a Rolex Monte-Carlo Masters 2022, goście VIP Village mogą również podziwiać z bliska specjalne Maserati MC20 Fuoriserie z ekskluzywnym malowaniem, które oddaje hołd kultowemu modelowi Maserati Birdcage.

 

 

 

Dzięki programowi personalizacji Maserati Fuoriserie, ten specjalny egzemplarz MC20 podkreśla koncepcję stylu i sportowego charakteru, które przybliżają markę do świata tenisa.

Fuoriserie to czysta karta, a marka oferuje szeroką gamę wzorów i kolorów w ramach personalizacji. Reszta należy do inspiracji i inwencji twórczej klientów, którzy mają możliwość stać się trendsetterami i wyrazić swoją kreatywność.

Dążenie poprzez pasję do konkurowania i wygrywania: to wartości, które zawsze kierowały marką Maserati. Te same wartości podróżują na pokładzie modeli, podczas tego turnieju. W ramach współpracy Maserati dostarczyło również oficjalny samochód turnieju wraz z dedykowaną flotą (dzięki partnerstwu z firmą Leasys), która pozwala na łatwe przemieszczanie graczy i gości.

 


Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikalnych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Dzięki swojemu stylowi, technologii i z natury ekskluzywnemu charakterowi zachwycają najbardziej wymagające gusta. Maserati zawsze było punktem odniesienia w branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są: flagowe Quattroporte, Ghibli, Levante oraz  Grecale, zupełnie nowy „wyjątkowy" SUV. Wszystkie modele charakteryzują się wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów i doskonałych rozwiązań technicznych. Ghibli, Levante i Grecale są również dostępne w wersjach hybrydowych. Kompletna gama, wyposażona w 4-cylindrowe hybrydowe układy napędowe, benzynę V6 i benzynę V8, z napędem na tylne koła i cztery koła, ucieleśniająca DNA osiągów marki spod znaku Trójzębu. Najlepszym z nich jest supersportowy samochód MC20, napędzany przełomowym silnikiem Nettuno V6, wykorzystującym technologie pochodne F1 dostępne po raz pierwszy w jednostce napędowej standardowego samochodu produkcyjnego.