Maserati

Poznaj Maserati Grecale

Nowy SUV Maserati Grecale to „wyjątkowość każdego dnia”. 
Grecale zachowuje właściwą równowagę pomiędzy wszechstronnością, elegancją, osiągami i innowacyjnością, a jednocześnie gwarantuje wydajność, komfort oraz bezpieczeństwo. Te cechy łączą się z możliwościami terenowymi i bezkompromisową przyjemnością z jazdy. Opracowany w Laboratorium Innowacji Maserati w Modenie nowy SUV będzie produkowany w zakładzie w Cassino. 

Za Grecale stoi najszersza gama w historii marki spod znaku trójzębu.
Do wyboru jest niezwykle szeroka paleta napędów: konwencjonalny spalinowy, hybrydowy, a za rok Grecale będzie także pierwszym w pełni elektrycznym SUV-em w dziejach Maserati.

W chwili debiutu na rynek trafią trzy wersje: GT, napędzana 4-cylindrowym silnikiem z układem mild hybrid (miękkiej hybrydy) o mocy 300 KM; Modena, z 4-cylindrową jednostką mild hybrid o mocy 330 KM; oraz potężna Trofeo, wyposażona w wysokowydajny benzynowy silnik V6 o pojemności 3,0 l i mocy 530 KM, bazujący na motorze Nettuno zamontowanym w MC20. Uzupełnieniem oferty będzie Grecale Folgore, w 100% elektryczna wersja w technice 400V.

Nowy SUV wyróżnia się przestronnością i komfortem, szczycąc się imponującym pakietem cech „najlepszych w swojej klasie”. Jest najlepszy w swojej klasie pod względem: przestrzeni wewnątrz, właściwości jezdnych, prowadzenia, przyspieszenia (0-100 km/h w 3,8 s – wersja Trofeo), prędkości maksymalnej (285 km/h – ponownie Trofeo), jakości dźwięku oraz szerokiego zastosowania szlachetnych materiałów, takich jak drewno, włókno węglowe i skóra.

Ważnym argumentem są tu wymiary nowego SUV-a: w wersji GT Grecale ma 4846 mm długości, jego rozstaw osi wynosi 2901 mm, wysokość – 1670 mm, szerokość – 1948 mm (2163 mm wraz z lusterkami bocznymi).

 

 

Wizytówką Grecale jest nowy wizualny symbol Maserati, który wyróżnia każdy nowy model marki od czasu MC20. Z przodu uwagę zwraca również imponująca, nisko umieszczona osłona chłodnicy. Profil wyróżnia się kontrastem czystości linii i funkcjonalnego wzornictwa, z harmonijnie ukształtowanymi, muskularnymi płaszczyznami. Techniczną stronę podkreśla zastosowanie włókna węglowego. Tylne światła w kształcie bumerangu czerpią inspirację ze stylizowanego przez Giugiaro modelu 3200 GT i płynnie wpisują się w trapezoidalny kształt, który dodatkowo podkreślają kabina z efektem coupé oraz wykończenie przywodzące na myśl sportowe samochody.

Wewnątrz Grecale przykuwa wzrok tradycyjnym dla Maserati zegarkiem – po raz pierwszy w wersji cyfrowej. A dzięki sterowaniu głosowemu zegarek zmienia się w prawdziwego konsjerża w samochodzie.
Redukcja instrumentów do paneli dotykowych pozwoliła osiągnąć ekstremalną estetyczną czystość. Obsługa odbywa się za pośrednictwem kilku wyświetlaczy: dużego ekranu centralnego o przekątnej 12,3” – największego, jaki kiedykolwiek widziano w Maserati, kolejnego o przekątnej 8,8” dla dodatkowych elementów sterujących oraz trzeciego, dla pasażerów tylnych siedzeń.

Za zarządzanie funkcjami odpowiadają najnowocześniejszy system informacyjno-rozrywkowy Maserati Intelligent Assistant (MIA) oraz Maserati Connect.
Dźwięk we wnętrzu dociera do granic absolutnej przyjemności. To zasługa wszechstronnych wrażeń akustycznych, jakie zapewnia brzmienie napędów Maserati oraz angażujące nagłośnienie Sonus faber 3D. System Sonus faber – standardowy na poziomie wyposażenia Premium – liczy 14 głośników, a na żądanie, na poziomie High Premium, ma 21 głośników.

Każda podróż zamienia się w wyjątkową przygodę, która spaja dynamikę i komfort w niezapomniane wrażenia z jazdy. To efekt niezwykłego prowadzenia Grecale, za które odpowiada między innymi nowy system Maserati – Vehicle Dynamic Control Module (VDCM), oferujący 360-stopniową kontrolę nad samochodem. Kierowca ma do wyboru zdecydowanie zróżnicowane tryby jazdy: COMFORT, GT, SPORT, CORSA (tylko Trofeo) oraz OFF-ROAD.

Światową premierę Grecale – specjalne cyfrowe wydarzenie transmitowane na stronie internetowej marki (houseof.maserati.com) – uświetnią Matilda De Angelis Alessandro Borghi, światowej sławy włoscy aktorzy oraz ambasadorowie marki, którzy przybliżą nowy model i zaprezentują jego potencjał. Na liście obecności nie zabrakło także włoskiego artysty Dardust'a, który zadbał o ekskluzywny podkład części cyfrowej imprezy. 
Inżynierowie z Laboratorium Innowacji Maserati w Modenie bezpośrednio współpracowali z Dardustem nad zaprojektowaniem dźwięku w samochodzie. Ich wspólny wysiłek, rezultat transferu technologii w dziedzinie projektowania brzmienia, pozwolił stworzyć niepowtarzalne komunikaty dźwiękowe, które będą towarzyszyć użytkownikowi Grecale. 

Skonfiguruj własne Grecale: Konfigurator aut Maserati – Stwórz własny samochód | Maserati PL