Maserati

Śnieg i lód nie mogą zatrzymać energii Grecale

Prototypy Maserati Grecale zostały przetestowane na polanach Szwecji, gdzie osiągnęły maksymalną moc w ekstremalnych warunkach o bardzo niskiej przyczepności.

Nawet śnieg i lód nie mogą osłabić energii Grecale: prototypy zostały przetestowane w celu dopracowania ich rozruchu i prowadzenia w ekstremalnych temperaturach. Sprawdzono dynamikę pojazdu na różnych nawierzchniach: asfaltu, śniegu i lodu. Pod kontrolą znalazł się również komfort prowadzenia samochodu w każdych warunkach pogodowych, od kilku stopni powyżej zera do nawet -30°C w Laponii.

Przeprowadzono również testy w celu dokładnego dostrojenia przyczepności, podsterowności i nadsterowności samochodu w różnych trybach jazdy oraz z różnymi rozmiarami i typami kół, aby szczegółowo scharakteryzować każdy z oferowanych trybów jazdy.

Efekt? Grecale nawet w bardzo ekstremalnych warunkach wyłania swoją wyjątkową duszę. Niska przyczepności, zaśnieżona lub oblodzona nawierzchnia nie stanowią dla nowego SUV-a Maserati problemu. Grecale z łatwością pokonuje wyczynowe okrążenia na różnych trasach i zboczach pełnych zakretów i niespodzianek.

Grecale to wyjątkowa codzienność jazdy, która ma swoje uroki nawet w bardzo niskich temperaturach.