Maserati

Energia Maserati Grecale nie została zatrzymana - nowa data globalnej premiery

Globalna premiera Maserati Grecale, pierwotnie zaplanowana na 16 listopada tego roku, została przełożona na wiosnę  2022 r. Powodem są problemy w tle, które spowodowały przerwy w łańcuchach dostaw kluczowych komponentów niezbędnych do ukończenia procesu produkcyjnego samochodu.

Nowe Maserati Grecale zawiera przełomowe rozwiązania, szczególnie w obszarach łączności i interfejsu człowiek-maszyna. W związku z tym, ze względu na niedobór półprzewodników do nowego modelu Maserati  liczba wyprodukowanych egzemplarzy nie pozwoliłaby właściwie odpowiedzieć na oczekiwania i globalny popyt. 

Od zawsze Trójząb jest synonimem innowacyjności, pasji i niepowtarzalnego stylu. Kierując się tymi wartościami, Maserati ciężko pracuje, aby zagwarantować ciągłość produkcji Maserati Grecale pomimo problemów z dostawami komponentów, które uderzają w cały przemysł transportowy.

 

Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikalnych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Dzięki swojemu stylowi, technologii i z natury ekskluzywnemu charakterowi zachwycają najbardziej wymagające gusta. Maserati zawsze było punktem odniesienia w branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są: flagowe Quattroporte, sportowy sedan Ghibli, teraz również dostępne w wersji hybrydowej oraz Levante, pierwszy wykonany przez Maserati SUV. Te włoskie sportowe samochody pod względem projektowania, wydajności, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa, obecnie dostępne są na ponad siedemdziesięciu rynkach. Prestiż tej gamy został ostatnio jeszcze bardziej wzmocniony przez wprowadzenie nowej kolekcji Trofeo, składającej się z Ghibli, Quattroporte i Levante, wyposażonych w mocny silnik V8 o mocy 580 KM. Najwyższej klasy jest nowy supersamochód MC20, napędzany przełomowym silnikiem  Nettuno  V6, wyposażony w technologie pochodne F1, które po raz pierwszy są dostępne w jednostce napędowej standardowego samochodu produkcyjnego. Obecnie seria Maserati jest produkowana w trzech zakładach: Ghibli i Quattroporte w  Grugliasco (Turyn) w  zakładzie Avvocato Giovanni Agnelli (AGAP) i Levante w zakładzie Mirafiori  w Turynie. Nowy supersamochód MC20 produkowany jest w Modenie, w zabytkowej fabryce Viale Ciro Menotti.