Maserati

MC20 zdobyło nagrodę „Product Design of the Year" w European Product Design Award 2021

Modena, 15 września   2021  r. –  MC20  otrzymało  nagrodę „Product Design of the Year"  2021 od European Product Design Award. Nowy super sportowy samochód Maserati został również uhonorowany nagrodą „Top Design Winner"  w kategorii Transportation/Auto/Truck/Mobile Home mobilny oraz „Winner” w kategoriach Transportation/Other Transportation.

European Product Design Award to konkurs stworzony w celu docenienia wysiłków utalentowanych, międzynarodowych projektantów. Tysiące projektów z każdego zakątka świata są weryfikowane i oceniane przez  jury, aby wybrać najbardziej estetyczne, ekscytujące, funkcjonalne i innowacyjne produkty.

Klaus Busse, szef działu projektowania Maserati, powiedział: „Naszą misją było zaprojektowanie samochodu, który zostanie zapamiętany w przyszłości jako model, który zapoczątkował Nową Erę Maserati. I myślę, że osiągnęliśmy nasz cel z MC20. Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tego upragnionego wyróżnienia, które docenia pracę całego zespołu, który z całego serca zobowiązał się do tego wyjątkowego projektu".

MC20, zaprojektowane przez Centro Stile Maserati w Turynie, to połączenie elegancji i sportowej duszy. Ten super sportowy samochód to prawdziwe arcydzieło stylu, jedyne w swoim rodzaju, którym  marka  inauguruje  swoją  nową erę.

Maserati MC20 z natury jest innowacyjne, a każdy szczegół projektu jest funkcjonalny: na przykład drzwi motylkowe są nie tylko oszałamiająco piękne, ale także poprawiają ergonomię samochodu i umożliwiają optymalne wsiadanie i wysiadanie.

Nowy super sportowy samochód reprezentuje najlepsze osiągi w prawdziwym stylu Maserati. To dzieło inżynierii, które zapowiada  kierunek przyszłości marki. W rzeczywistości skupienie się na osiągach doprowadziło do koncepcji samochodu o wyraźnej osobowości, wyrafinowanej aerodynamice i niepowtarzalnych liniach, które czynią go wyjątkowym.

Samochód, którego wspaniały design skrywa bezkompromisowo sportową duszę, z nowym silnikiem V6 Nettuno o mocy 630 KM, zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km / h w 2,88 sekundy i prędkość maksymalną ponad 326 km/h. Opatentowany silnik został opatentowany, opracowany, zaprojektowany i zbudowany w całości przez Maserati i wykorzystuje technologię komorowego układu spalania z podwójnymi świecami zapłonowymi, co wywodzi się z silników Formuły 1.

Maserati MC20 super sportowy samochód, który w 100% został wyprodukowanym we Włoszech przez Maserati Innovation Lab i zbudowany w historycznej fabryce w Modenie.

 

Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikalnych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Dzięki swojemu stylowi, technologii i z natury ekskluzywnemu charakterowi zachwycają najbardziej wymagające gusta. Maserati zawsze było punktem odniesienia w branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są: flagowe Quattroporte, sportowy sedan Ghibli, teraz również dostępne w wersji hybrydowej oraz Levante, pierwszy wykonany przez Maserati SUV. Te włoskie sportowe samochody pod względem projektowania, wydajności, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa, obecnie dostępne są na ponad siedemdziesięciu rynkach. Prestiż tej gamy został ostatnio jeszcze bardziej wzmocniony przez wprowadzenie nowej kolekcji Trofeo, składającej się z Ghibli, Quattroporte i Levante, wyposażonych w mocny silnik V8 o mocy 580 KM. Najwyższej klasy jest nowy supersamochód MC20, napędzany przełomowym silnikiem  Nettuno  V6, wyposażony w technologie pochodne F1, które po raz pierwszy są dostępne w jednostce napędowej standardowego samochodu produkcyjnego. Obecnie seria Maserati jest produkowana w trzech zakładach: Ghibli i Quattroporte w  Grugliasco (Turyn) w  zakładzie Avvocato Giovanni Agnelli (AGAP) i Levante w zakładzie Mirafiori  w Turynie. Nowy supersamochód MC20 produkowany jest w Modenie, w zabytkowej fabryce Viale Ciro Menotti.