Maserati

Trzy nowe ekskluzywne wykończenia dla modeli Ghibli, Quattroporte i Levante w ramach poliftingowej gamy MY22

Trzy nowe wykończenia - GT, Modena i Trofeo - zostały opracowane nie tylko w celu spełnienia wymagań i oczekiwań wszystkich klientów, ale także, aby w pełni wyrazić różne, ale jednocześnie uzupełniające się dusze, za którymi przemawia: innowacja, wydajność i wzornictwo gamy Maserati.

DNA marki wyrażone zostało poprzez unikalne wykończenia powstałe w wyniku synergii między Centro Stile Maserati a Zespołem Rozwoju Produktu, wszystko dzięki dogłębnym badaniom nad dedykowanymi materiałami, detalami i estetyką.

Wykończenie GT. GT to wykończenie, które podkreśla charakter, urok i elegancję Maserati, a przy tym uosabia miejskiego, minimalistycznego i współczesnego ducha marki. To edycja odpowiednia dla  osób dynamicznych i ciekawych świata, którzy są świadomi mody, a jednocześnie mają swój własnym, wyrafinowany i oryginalny styl, który pragną podkreślić.

Ghibli GT i Levante GT są wyposażone w 4-cylindrowy, hybrydowy silnik typu mild hybrid o mocy 330 KM.*Z kolei Quattroporte GT jest napędzane silnikiem V6 o mocy 350 KM.  

Wykończenie GT z zewnątrz wyróżnia się chromowanymi elementami, podczas gdy 18-calowe (dla Ghibli i Levante) lub 19-calowe felgi (dla Quattroporte) są wykonane ze stopów. Wnętrza modeli sygnowanych wykończeniem GT odznaczaja się skórzanymi, komfortowymi fotelami oraz elementami wykończenia Dark Mirror, które dedykowane są dla Ghibli GT oraz Radica dla Quattroporte GT, natomiast Levante GT wyróżnia się wykończeniem Black Piano.

Wykończenie Modena. Edycja Modena przeznaczona jest dla  klientów, którzy są entuzjastami sportu i chcą w pełni cieszyć się wolnym czasem, poszukując równowagi, wrodzonej elegancji, dynamizmu. To wersja dla tych, którzy chcą cieszyć się i bawić jazdą Maserati.

Ghibli Modena i Levante Modena są wyposażone w silnik benzynowy V6 o mocy 350 KM.

W modelach Ghibli i Levante dostępne są również wersje Modena S o mocy 430KM.

Quattroporte Modena wyposażone jest w silnik V6 o mocy 430KM.**

To co wyróżnia modele sygnowane wersją Modena to atletyczny charakter samochodów, dzięki sportowym zderzakom i elementom wykończenia Black Piano. 20-calowe obręcze kół zostały wykonane ze stopów metali lekkich. We wnętrzu każdy element ma podkreślać przyjemność z jazdy – sportowe, skórzane fotele, elementy wykończenia Black Piano dedykowane dla Levante i Qauttroporte, z kolei Dark Mirror dla Maserati Ghibli.

Dostępna jest również edycja Modena S z pakietem Nerissimo i czerwonymi zaciskami hamulcowymi dla osób, które uwielbiają jednolite, czarne wykończenie wszystkich elementów samochodu.

Edycja Trofeo. Trofeo reprezentuje  maksymalną  wydajność i osobowości Maserati: w tej edycji nacisk położony jest na wydajność, bez utraty komfortu. Edycja Trofeo to najwyższa klasa wykończenia pod względem osiągów i różnych możliwości konfiguracji. Pod maską modeli Trofeo znajduje się potężna jednostka V8 Twin Turbo o mocy 580KM. Głównym elementem wykończenia detali jest włókno węglowe, a 21-calowe obręcze kół zostały wykonane ze stopów oraz podkreślone czerwonymi zaciskami hamulcowymi. We wnętrzu znajdują się sportowe fotele, pokryte naturalną, luksusową skórą Pieno Fiore.

Ghibli, Quattroporte i Levante Trofeo potrafią przenieść kierowcę w ekstremalny wymiar, generując jeszcze lepsze osiągi oraz gwarantując bezpieczeństwo i niebywały komfort prowadzenia.

Jeśli chodzi o stylistykę trzy nowe wykończenia (GT, Modena i Trofeo) mają nowe logo Maserati (wprowadzone wraz z MC20), które znajduje się na masce, a także odświeżone logo Trident  znajdujące się na słupku C i zaktualizowany tylny napis Maserati. Nazwy wykończenia (GT, Modena lub Trofeo) pojawiają się tuż nad trzema kultowymi, bocznymi wlotami powietrza. We wnętrzu na ekranie centralnym znajduje się również nowy napis Maserati oraz logo „Trofeo" na zagłówkach.

Edycje GT, Modena i Trofeo dla modeli z rocznika modelowego MY22: Ghibli, Quattroporte i Levante można zamawiać: od 1 lipca 2021.

----

* W USA i na rynkach, na których Ghibli Hybrid i Levante Hybrid nie są dostępne w sprzedaży, dostępna jest tylko wersja GT wyposażona w silnik V6 o mocy 350 KM.

** Na  rynku amerykańskim Ghibli Modena, Quattroporte Modena i Levante Modena są wyposażone w silnik V6 o mocy 430 KM, a  Levante jest również dostępne w wersji Modena S z 550-konnym V8.

Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikalnych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Dzięki swojemu stylowi, technologii i z natury ekskluzywnemu charakterowi zachwycają najbardziej wymagające gusta. Maserati zawsze było punktem odniesienia w branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są: flagowe Quattroporte, sportowy sedan Ghibli, teraz również dostępny w wersji hybrydowej (pierwszy zelektryfikowany samochód Maserati) oraz Levante, pierwszy wykonany przez Maserati SUV. Te włoskie sportowe samochody pod względem projektowania, wydajności, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa, obecnie dostępne są na ponad siedemdziesięciu rynkach. Prestiż tej gamy został ostatnio jeszcze bardziej wzmocniony przez wprowadzenie nowej kolekcji Trofeo, składającej się z Ghibli, Quattroporte i Levante, wyposażonych w mocny silnik V8 o mocy 580 KM. Najwyższej klasy jest nowy supersamochód MC20, napędzany przełomowym silnikiem  Nettuno V6, wyposażony w technologie pochodne F1, które po raz pierwszy są dostępne w jednostce napędowej standardowego samochodu produkcyjnego. Obecnie seria Maserati jest produkowana w trzech zakładach: Ghibli i Quattroporte w  Grugliasco (Turyn) w  zakładzie Avvocato Giovanni Agnelli (AGAP) i Levante w zakładzie Mirafiori  w Turynie. Nowy supersamochód MC20 produkowany jest w Modenie, w zabytkowej fabryce Viale Ciro Menotti