Maserati

Ghibli Operanera i Ghibli Operabianca - nowa specjalna edycja Maserati

Ghibli  Operanera  i Ghibli  Operabianca to specjalne edycje Maserati Ghibli, które powstały, dzięki kolaboracji Maserati z pionierem kultury ulicznej Hiroshi Fujiwara.

Tokio, 24 czerwca 2021 r. — Maserati i Hiroshi Fujiwara, ojciec chrzestny japońskiej kultury ulicznej, spotykają się w kolaboracji, która przekracza granice geograficzne, dyscyplinarne i wychodzi na niezbadane terytoria śmiałości, w sferze, poza którą muzyka jest ucieleśniona w formie samochodu, a łamanie zasad jest dozwolone. To współpraca, z której zrodziły się dwa modele Maserati Ghibli ze specjalnej edycji – Ghibli Operanera i Operabianca. Zostały zaprezentowane na ekskluzywnej, światowej premierze w Tokio.

Kolaboracja jest owocem możliwości, jakie daje program personalizacji Maserati Fuoriserie, który pozwala klientom tworzyć własne Maserati, dostosowane do ich unikalnych gustów. Samochód jest czymś więcej niż zwykłym przedmiotem, staje się szytym na miarę ubiorem, który dumnie nosi się na drodze i na ulicach świata jako symbol współczesnego luksusu. Hiroshi Fujiwara to szanowany trendsetter, indywidualista. Pionier kultury streetwearowej Tokio w latach 80. Był jednym z pierwszych DJ-ów, który wprowadził hip-hop do Kraju Kwitnącej Wiśni, a jako producent i muzyk współpracował z międzynarodowymi gwiazdami. Jako artysta wizualny specjalizuje się w wyrażaniu miejskich doświadczeń. Podobnie jak Maserati, potrafi przełamywać bariery i być zuchwałym. W duchu koncepcji „ITANJI”, japońskiego terminu oznaczającego połączenie włoskiego designu i japońskiej perfekcji, narodziły się Operabianca i Operanera.

Styl Maserati i postać Hiroshi Fuijwary łączy uniwersalna rozpoznawalność. Dziś ze spotkania kodów wizualnych Maserati i ulicznego stylu marki Hiroshi, Fragment, rodzi się kreatywne partnerstwo, które jest duetem w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu: Maserati spotyka się z Fragment.

Piosenka na kołach, oparta na sportowym sedanie Ghibli z wykończeniem Granlusso i stworzona w dwóch ekskluzywnych stylizacjach. Łącznie 175 samochodów zostanie przeznaczonych do globalnej dystrybucji: Ghibli Operanera i Ghibli Operabianca. Tworzą monochromatyczny duet, jeden w czerni, drugi w bieli.

Jednolitość koloru dotyczy nie tylko elementów zewnętrznych, ale także kół i klamek w kolorze nadwozia. Z drugiej strony wnętrze jest wykonane ze skóry premium i Alcantary, z kontrastowymi srebrnymi wstawkami, przeszyciami oraz logo trójzębu na zagłówkach. Pasy bezpieczeństwa są ciemnoniebieskie. Przedni grill jest ikonicznym detalem tego partnerstwa: wielkomiejski styl Fujiwara znajduje odzwierciedlenie w kratce i logo, specjalnie dostosowanym do tej edycji. Aby dopełnić elementy zewnętrzne, Ghibli Operanera i Ghibli Operabianca są wyposażone w 20-calowe, matowe czarne koła Urano oraz specjalną plakietkę z logo Fragment na słupku C.

Ostatni, ale nie mniej ważny element, czyli kod M157110519FRG pojawia się pod trzema kultowymi bocznymi kanałami powietrznymi. Ten alfanumeryczny tag pieczętuje partnerstwo: pierwsze pięć znaków to kod identyfikacyjny Ghibli, kolejne sześć cyfr to data pierwszego spotkania (5 listopada 2019 r.) pomiędzy Hiroshi i Centro Stile Maserati, a ostatnie trzy litery to akronim Fragment.

Premierze samochodu towarzyszy kolekcja kapsułowa, zaprojektowana we współpracy z Hiroshi Fujiwara w tym samym niekonwencjonalnym duchu, co samochód.

Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikalnych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Dzięki swojemu stylowi, technologii i z natury ekskluzywnemu charakterowi zachwycają najbardziej wymagające gusta. Maserati zawsze było punktem odniesienia w branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są: flagowe Quattroporte, sportowy sedan Ghibli, teraz również dostępne w wersji hybrydowej (pierwszy zelektryfikowany samochód Maserati) oraz Levante, pierwszy wykonany przez Maserati SUV. Te włoskie sportowe samochody pod względem projektowania, wydajności, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa, obecnie dostępne są na ponad siedemdziesięciu rynkach. Prestiż tej gamy został ostatnio jeszcze bardziej wzmocniony przez wprowadzenie nowej kolekcji Trofeo, składającej się z Ghibli, Quattroporte i Levante, wyposażonych w mocny silnik V8 o mocy 580 KM. Najwyższej klasy jest nowy supersamochód MC20, napędzany przełomowym silnikiem  Nettuno  V6, wyposażony w technologie pochodne F1, które po raz pierwszy są dostępne w jednostce napędowej standardowego samochodu produkcyjnego. Obecnie seria Maserati jest produkowana w trzech zakładach: Ghibli i Quattroporte w  Grugliasco (Turyn) w  zakładzie Avvocato Giovanni Agnelli (AGAP) i Levante w zakładzie Mirafiori  w Turynie. Nowy supersamochód MC20 produkowany jest w Modenie, w zabytkowej fabryce Viale Ciro Menotti.