Maserati

Ekscytujące premiery Maserati podczas Shanghai Auto Show 2021

19 kwietnia to dzień ekscytujących premier Maserati. I nie mamy na myśli tylko nowego Maserati Levante Hybrid, ale również Shanghai Auto Show 2021 - największe targi motoryzacyjne na świecie, które ponownie zostały otwarte, a marka Maserati podczas nich odsłoniła również edycję specjalną "F Tributo" dla modeli Ghibli i Levante.

W poniedziałek 19 kwietnia Maserati Levante Hybrid zostało zaprezentowane światu zarówno wirtualnie, jak i w rzeczywistości. Główna premiera odbyła się na targach motoryzacyjnych w Szanghaju, z kolei reszta świata mogła zobaczyć pierwszego, hybrydowego SUVa Maserati wirtualnie za pośrednictwem strony: www.houseof.maserati.com, gdzie nadal można obejrzeć powtórkę premiery, a także pobrać materiały specjalnie przygotowane przez Maserati z okazji odsłony Levante Hybrid.

Więcej o Levante Hybrid można przeczytać w naszej notce: 

https://maseratipietrzak.pl/aktualnosci/2390/nowe-maserati-levante-hybrid

 

Dlaczego Shanghai Auto Show dla Maserati było wyjątkowym wydarzeniem? 

Dyrektor generalny Maserati Davide Grasso skomentował: "Shanghai Auto Show to niezwykle ważne wydarzenie dla naszej marki. To oznacza odrodzenie w trudnych czasach. Mocno wierzymy w ten nowy początek, a dziś prezentujemy kilka światowych premier, które wychodzą prosto w przyszłość. Stoisko naszej marki jest zdominowane przez pierwszy zelektryfikowany SUV marki, Levante Hybrid, który uzupełnia serię Levante i tworzy nową "rodzinę w rodzinie", obecnie obejmującą benzynowe V6 i V8 oraz hybrydowe układy napędowe."

Podczas Shanghai Auto Show 2021 Maserati nie tylko zaprezentowało swojego pierwszego hybrydowego SUVa, ale również edycję specjalną “F Tributo Special Edition”, którą objęte są modele Levante i Ghibli.

 F Tributo Special Edition inspirowane dziedzictwem wyścigowym

To właśnie zaraz obok Maserati MC20 oraz Levante Hybrid pojawiły się modele Ghibli i Levante w edycji specjalnej: F Tributo. To edycja, która uosabia niesamowity design i luksus Maserati, inspirowany dziedzictwem sportów motorowych i wyścigów.

Nowa seria specjalna dostępna jest dla Ghibli i Levante w dwóch ekskluzywnych kolorach: Rosso Tributo i Azzurro Tributo. Z zewnątrz sportowy charakter modeli z edycji F Tributo Special Edition podkreślają żółte elementy, w tym zaciski hamulcowe, które idealnie kontrastują z nadwoziami w kolorze Rosso oraz Azzurro.

Aby dopełnić wygląd zewnętrzny, Levante F Tributo jest wyposażone w 21-calowe koła Anteo w kolorze czarnym, a Ghibli F Tributo w 21-calowe felgi wykończone w błyszczącym, tytanowym, czarnym kolorze.

Ta limitowana edycja, swój charakter odzwierciedla również we wnętrzach modeli Ghibli i Levante F Tributo Special Edition. We wnętrzu jednego i drugiego modelu nie brakuje przeszyć licowej skóry Pieno Fiore w kolorach, które nawiazują do lakieru nadwozia.

Maserati Fuoriserie

Maserati podkreśla swoje stanowisko, że ​​indywidualizacja zawsze była centralnym elementem usług, które marka oferuje swoim klientom: dzięki nowemu programowi Maserati Fuoriserie samochody spod znaku legendarnego trójzębu można teraz spersonalizować tak, aby odpowiadały indywidualnym gustom każdego kupującego.

Aby pomóc klientom odnaleźć się w tysiącach możliwych kombinacji, stworzono trzy kolekcje Corsa, Unica i Futura, które wyrażają siłę marki i reprezentują jej wartości, zarówno: sportowe, eleganckie, jak i innowacyjne.

Aby uczcić Shanghai Auto Show, program Maserati Fuoriserie został rozszerzony o jeszcze więcej opcji w gamie Ghibli, Quattroporte i Levante. Nowe lakiery i malowania zewnętrzne oraz kolory felg i zacisków hamulcowych są teraz dostępne na zamówienie, a także specjalne kombinacje kabin z różnymi schematami kolorów szwów i układami wnętrza.

Co więcej, od dziś program Fuoriserie obejmuje również model MC20, umożliwiając nabywcom dostosowanie wyglądu zewnętrznego ich supersportowego samochodu za pomocą szerokiej gamy kolorów i lakierów z kolekcji Corsa, Unica i Futura.

Ermenegildo Zegna Capsule Collection

Ermenegildo Zegna, wiodąca światowa marka luksusowej odzieży męskiej, jest historycznym partnerem Maserati, a ekskluzywna kolekcja Capsule zrealizowana przez Zegna i Maserati na sezon wiosna / lato 2021 została zaprezentowana podczas Shanghai Auto Show.

Zarówno Maserati, jak i Zegna, których historia sięga ponad sto lat, udowadniają, że dbałość o szczegóły i wizjonerskie innowacje mogą generować nieodparty design. Nawiązując do ponadczasowego stylu i tradycji Ermenegildo Zegna oraz Maserati, nowa kolekcja Capsule została zaprojektowana, aby zaoferować klientom szereg wyrafinowanych wyborów odzieży wierzchniej, dzianin i akcesoriów modowych, które uosabiają wszystkie cechy obu marek Made in Italy. Kolekcja obejmuje ubrania z eleganckich materiałów, wzmocnione detalami PELLETESSUTA ™ i kultowym logo Maserati.

Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikalnych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Dzięki swojemu stylowi, technologii i z natury ekskluzywnemu charakterowi zachwycają najbardziej wymagające gusta. Maserati zawsze było punktem odniesienia w branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są: flagowe Quattroporte, sportowy sedan Ghibli, teraz również dostępne w wersji hybrydowej (pierwszy zelektryfikowany samochód Maserati) oraz Levante, pierwszy wykonany przez Maserati SUV. Te włoskie sportowe samochody pod względem projektowania, wydajności, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa, obecnie dostępne są na ponad siedemdziesięciu rynkach. Prestiż tej gamy został ostatnio jeszcze bardziej wzmocniony przez wprowadzenie nowej kolekcji Trofeo, składającej się z Ghibli, Quattroporte i Levante, wyposażonych w mocny silnik V8 o mocy 580 KM. Najwyższej klasy jest nowy supersamochód MC20, napędzany przełomowym silnikiem  Nettuno  V6, wyposażony w technologie pochodne F1, które po raz pierwszy są dostępne w jednostce napędowej standardowego samochodu produkcyjnego. Obecnie seria Maserati jest produkowana w trzech zakładach: Ghibli i Quattroporte w  Grugliasco (Turyn) w  zakładzie Avvocato Giovanni Agnelli (AGAP) i Levante w zakładzie Mirafiori  w Turynie. Nowy supersamochód MC20 produkowany jest w Modenie, w zabytkowej fabryce Viale Ciro Menotti.