Maserati

Maserati i David Beckham

Modena, 12 kwietnia 2021 – Stulecie łączenia innowacji, stylistyki i pasji doprowadziło do powstania kultowych pojazdów Maserati, które zmieniły sposób myślenia o motoryzacji na całym świecie, na zawsze. Dziś, dzięki temu niepowtarzalnie włoskiemu przepisowi, wrzucamy wyższy bieg za sprawą przybycia nowego światowego ambasadora marki – Davida Beckhama.

Ikona światowego sportu, filantrop, biznesmen i kreator mody: David Beckham to idealny partner dla Maserati na kolejnych etapach podróży marki, przełamując granice i prowadząc ją na pierwszy plan sektora luksusowej motoryzacji w XXI wieku.

Paolo Tubito, dyrektor ds. marketingu w Maserati, skomentował to tak: „Jako Marka jedziemy przed siebie, inaugurując nową Erę. Maserati napędza chęć podważania statusu quo dzięki wrodzonej innowacyjności, sile pasji oraz niepowtarzalnej stylistyce. Współpraca z Davidem to ucieleśnienie każdej z tych wartości”.

David Beckham powiedział: „Nawiązanie współpracy z Maserati to dla mnie ekscytujący czas. Jest to kultowa włoska marka, która podobnie jak ja, docenia to, co najlepsze w dziedzinie innowacji i stylistyki. Cieszę się na bliską współpracę w tak ważnych dla tej marki czasach oraz na wspieranie jej rozwoju w skali światowej”.

Pierwszym aktem łączącym wartości Maserati i Davida Beckhama jest inspirujący film promujący nowatorskiego ducha, na którym widzimy Davida wykonującego śmiały gest – po prostu prowadzi Maserati dla samej radości zrobienia czegoś nieoczekiwanego. Film pokazuje Ambasadora Maserati jadącego najlepszym SUVem, jaki znajduje się w stajni naszej marki – Levante Trofeo. 

 

Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikalnych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Dzięki swojemu stylowi, technologii i z natury ekskluzywnemu charakterowi zachwycają najbardziej wymagające gusta. Maserati zawsze było punktem odniesienia w branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są: flagowe Quattroporte, sportowy sedan Ghibli, teraz również dostępne w wersji hybrydowej (pierwszy zelektryfikowany samochód Maserati) oraz Levante, pierwszy wykonany przez Maserati SUV. Te włoskie sportowe samochody pod względem projektowania, wydajności, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa, obecnie dostępne są na ponad siedemdziesięciu rynkach. Prestiż tej gamy został ostatnio jeszcze bardziej wzmocniony przez wprowadzenie nowej kolekcji Trofeo, składającej się z Ghibli, Quattroporte i Levante, wyposażonych w mocny silnik V8 o mocy 580 KM. Najwyższej klasy jest nowy supersamochód MC20, napędzany przełomowym silnikiem  Nettuno  V6, wyposażony w technologie pochodne F1, które po raz pierwszy są dostępne w jednostce napędowej standardowego samochodu produkcyjnego. Obecnie seria Maserati jest produkowana w trzech zakładach: Ghibli i Quattroporte w  Grugliasco (Turyn) w  zakładzie Avvocato Giovanni Agnelli (AGAP) i Levante w zakładzie Mirafiori  w Turynie. Nowy supersamochód MC20 produkowany jest w Modenie, w zabytkowej fabryce Viale Ciro Menotti.