Maserati

PIERWSZE ZDJĘCIA PROTOTYPU SUV-A MASERATI GRECALE

Modena, 18 lutego 2021 – Prototyp nowego SUV-a Grecale został sfotografowany poza zabytkowym zakładem Maserati na Viale Ciro Menotti w Modenie. Pracownicy jako pierwsi dzielą się zdjęciami nowego SUV-a Maserati na portalach społecznościowych.

Innowacyjna z natury firma Maserati postanowiła podzielić się zdjęciami nowego modelu wyłącznie z rodziną Maserati.

Prototypowe samochody przechodzą obecnie intensywne testy drogowe, torowe i terenowe, w różnych warunkach użytkowania, w celu uzyskania istotnych danych do przygotowania ostatecznej konfiguracji nowego SUV-a.

Grecale zostanie zbudowane w Cassino (Włochy), gdzie planowana jest inwestycja w wysokości około 800 milionów euro. Światowa premiera Maserati Grecale odbędzie przed końcem 2021 roku.

          

Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikalnych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Dzięki swojemu stylowi, technologii i z natury ekskluzywnemu charakterowi zachwycają najbardziej wymagające gusta. Maserati zawsze było punktem odniesienia w branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są: flagowe Quattroporte, sportowy sedan Ghibli, teraz również dostępne w wersji hybrydowej (pierwszy zelektryfikowany samochód Maserati) oraz Levante, pierwszy wykonany przez Maserati SUV. Te włoskie sportowe samochody pod względem projektowania, wydajności, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa, obecnie dostępne są na ponad siedemdziesięciu rynkach. Prestiż tej gamy został ostatnio jeszcze bardziej wzmocniony przez wprowadzenie nowej kolekcji Trofeo, składającej się z Ghibli, Quattroporte i Levante, wyposażonych w mocny silnik V8 o mocy 580 KM. Najwyższej klasy jest nowy supersamochód MC20, napędzany przełomowym silnikiem  Nettuno  V6, wyposażony w technologie pochodne F1, które po raz pierwszy są dostępne w jednostce napędowej standardowego samochodu produkcyjnego. Obecnie seria Maserati jest produkowana w trzech zakładach: Ghibli i Quattroporte w  Grugliasco (Turyn) w  zakładzie Avvocato Giovanni Agnelli (AGAP) i Levante w zakładzie Mirafiori  w Turynie. Nowy supersamochód MC20 produkowany jest w Modenie, w zabytkowej fabryce Viale Ciro Menotti.