Maserati

Maserati Ghibli Hybrid uznane za najlepszy samochód 2021r. przez niemiecki magazyn Auto Motor i Sport

Stuttgart, 11  lutego 2021  r. – Maserati zdobyło już kilka nagród i wyróżnień, a dziś otrzymało bardzo wyjątkowe, ponieważ zwyciężyło w kategorii Upper Middle Class - Import” w BEST CARS 2021, plebiscycie organizowanym przez magazyn Auto Motor i Sport. Ponad 100.000 czytelników wybierało swoich faworytów spośród 378 modeli, które mogły zwyciężyć w jedenastu kategoriach. Te prestiżowe nagrody zostały wręczone po raz 45 w historii.

Davide Grasso, dyrektor generalny Maserati, powiedział: Ghibli jest modelem ikoną Maserati. Dzięki ponad 100 000 wyprodukowanych egzemplarzy od czasu premiery w 2013 roku, model ten doskonale uosabia nasze DNA i wartości marki. Z tego powodu wybraliśmy  Ghibli, aby  zapalić iskrę elektryfikacji, która wprowadza markę w przyszłość: w zeszłym roku odsłoniliśmy nowy model Ghibli Hybrid, pierwszy pojazd hybrydowy w historii Maserati."  

Sukces Maserati Ghibli podkreśla dążenie marki do  ciągłego rozwoju swoich  modeli. Nawet lata po debiucie  sportowego  sedana z sylwetką coupé, koneserzy motoryzacyjni nadal są pod wrażeniem. Nowe Ghibli otrzymało kompleksowe ulepszenia techniczne i stylistyczne, m.in. zupełnie nowy infotainment MIA (Maserati Intelligent Assistant) z ekranem 10.1". Ponadto nowy system Maserati Connect* umożliwia właścicielowi pozostawanie w kontakcie ze swoim Maserati, a także otrzymywanie szczegółowych informacji o stanie swojego samochodu.

Po raz pierwszy silnik V8 jest również dostępny  w  gamie  Ghibli. Jednostka turbo o mocy 580 KM i pojemności 3,8l przyspiesza Ghibli Trofeo od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,3 sekundy, zapewniając prędkość maksymalną 326 km/h - sedan Maserati nigdy nie był szybszy. Nowy tryb jazdy Corsa" w jednej chwili zamienia Ghibli w samochód na tor.

Ghibli Hybrid to kolejny kamień milowy w historii Maserati, który sięga ponad 106  lat. Inicjuje elektryfikację marki, która wkracza w nową erę. Nowy Ghibli Hybrid  to 2.0l, 4-cylindrowy silnik, który jest połączony z BSG, eBooster i 48 V baterią. Osiąga moc 330 KM, co zapewnia prędkość maksymalną 255km/h i sprint od 0 do 100km/h w 5,7 sekundy. Jeśli chodzi o hybrydyzację swoich pojazdów, Maserati z powodzeniem realizuje strategię oszczędzania paliwa i zwiększania wydajności.

*Dostępność może się różnić w zależności od kraju.

Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikalnych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Dzięki swojemu stylowi, technologii i z natury ekskluzywnemu charakterowi zachwycają najbardziej wymagające gusta. Maserati zawsze było punktem odniesienia w branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są: flagowe Quattroporte, sportowy sedan Ghibli, teraz również dostępne w wersji hybrydowej (pierwszy zelektryfikowany samochód Maserati) oraz Levante, pierwszy wykonany przez Maserati SUV. Te włoskie sportowe samochody pod względem projektowania, wydajności, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa, obecnie dostępne są na ponad siedemdziesięciu rynkach. Prestiż tej gamy został ostatnio jeszcze bardziej wzmocniony przez wprowadzenie nowej kolekcji Trofeo, składającej się z Ghibli, Quattroporte i Levante, wyposażonych w mocny silnik V8 o mocy 580 KM. Najwyższej klasy jest nowy supersamochód MC20, napędzany przełomowym silnikiem  Nettuno  V6, wyposażony w technologie pochodne F1, które po raz pierwszy są dostępne w jednostce napędowej standardowego samochodu produkcyjnego. Obecnie seria Maserati jest produkowana w trzech zakładach: Ghibli i Quattroporte w  Grugliasco (Turyn) w  zakładzie Avvocato Giovanni Agnelli (AGAP) i Levante w zakładzie Mirafiori  w Turynie. Nowy supersamochód MC20 produkowany jest w Modenie, w zabytkowej fabryce Viale  Ciro Menotti.