Maserati

Maserati MC20 uznane przez brytyjski magazyn GQ „SuperSports Car of The Year”

Londyn, 2 lutego 2021 r. – Brytyjski magazyn GQ ogłosił zwycięzców GQ Car Awards 2021. Maserati MC20 zostało uhonorowane tytułem SuperSports Car of The Year. Wyniki zostały opublikowane na IGTV brytyjskiego GQ.

Według brytyjskiego GQ  „Maserati ma w sobie urok, który nie chce być wygaszony, a wydanie MC20 dowodzi o tym, że marka po raz kolejny jest pożądana”. Zupełnie nowe, fascynujące pod względem technologicznym, dzięki zamontowaniu innowacyjnego silnika twin-turbo V6 o mocy 626bhp, MC20 jest eleganckie, charyzmatyczne i alternatywne."

Davide Grasso, dyrektor generalny Maserati, dodał: „Uruchomienie MC20 w zeszłym roku zwiastowało nową erę dla Maserati i cieszymy się, że ciężka praca włożona przez nasz zespół, została doceniona przez brytyjskie GQ. Jesteśmy dumni z tego, co ta nagroda oznacza dla Maserati i z niecierpliwością czekamy na naszą nową, odważną przyszłość dzięki temu pierwszemu w swoim rodzaju samochodowi. Jesteśmy innowacyjni z natury, napędzani pasją i wyjątkowi z założenia. Są to te same wartości, które pobudziły braci Maserati ponad 106 lat temu i są to te same wartości, które z Modeny odlatują i stawiają Maserati w centrum uwagi globalnego etapu mobilności."

Zaprojektowane w Centro Stile Maserati w Turynie, MC20 zwiastuje nową erę dla Maserati i powrót marki do segmentu super samochodów sportowych z modelem, który łączy oszałamiające osiągi, przełomową technologię i zuchwałe rozwiązania techniczne.

Opracowane przez Maserati Innovation Lab i stworzone w zabytkowym zakładzie w Modenie, MC20 jest w 100% produkowane we Włoszech. Wspaniały design MC20, bezkompromisowo kryje w sobie sportową duszę, dzięki nowemu silnikowi V6 Nettuno o mocy 630 KM, który zapewnia przyspieszenie 0-100 km/h w mniej niż 2,9 sekundy i prędkość maksymalną ponad 325 km/h. Opatentowany silnik został opracowany, zaprojektowany i zbudowany w całości przez Maserati i wykorzystuje technologię komory wstępnej, pochodzącą z silników Formuły 1. Dzięki nowemu supersportowemu modelowi MC20, marka spod znaku Trójzębu oficjalnie rozpoczęła nową erę.

Relację z ogłoszenia wyników można zobaczyć na oficjalnym koncie brytyjskiego GQ - zobacz.

Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikalnych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Dzięki swojemu stylowi, technologii i z natury ekskluzywnemu charakterowi zachwycają najbardziej wymagające gusta. Maserati zawsze było punktem odniesienia w branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są: flagowe Quattroporte, sportowy sedan Ghibli, teraz również dostępne w wersji hybrydowej (pierwszy zelektryfikowany samochód Maserati) oraz Levante, pierwszy wykonany przez Maserati SUV. Te włoskie sportowe samochody pod względem projektowania, wydajności, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa, obecnie dostępne są na ponad siedemdziesięciu rynkach. Prestiż tej gamy został ostatnio jeszcze bardziej wzmocniony przez wprowadzenie nowej kolekcji Trofeo, składającej się z Ghibli, Quattroporte i Levante, wyposażonych w mocny silnik V8 o mocy 580 KM. Najwyższej klasy jest nowy supersamochód MC20, napędzany przełomowym silnikiem  Nettuno  V6, wyposażony w technologie pochodne F1, które po raz pierwszy są dostępne w jednostce napędowej standardowego samochodu produkcyjnego. Obecnie seria Maserati jest produkowana w trzech zakładach: Ghibli i Quattroporte w  Grugliasco (Turyn) w  zakładzie Avvocato Giovanni Agnelli (AGAP) i Levante w zakładzie Mirafiori  w Turynie. Nowy supersamochód MC20 produkowany jest w Modenie, w zabytkowej fabryce Viale  Ciro Menotti.