Maserati

Jedyne w swoim rodzaju - nowe supersportowe Maserati MC20. Globalna premiera on-line już 9 września

Premiera nowego supersportowego Maserati,  nadchodzi wielkimi krokami. Już 9 września świat ujrzy długo zapowiadane nowe MC20, które przeniesie zaawansowaną technologię z samochodów wyścigowych na drogę. Globalną odsłonę MC20 będzie można zobaczyć 9 września, o godz. 20.30 na: https://houseof.maserati.com/.

Inspirowane przeszłością, zwrócone ku przyszłości - takie będzie nowe supersportowe MC20, którego nazwa jest akronimem od Maserati Corse. Prace nad nazwą oraz wyglądem nowego Maserati były inspirowane historią marki oraz poprzednimi kultowymi modelami, począwszy od Tipo 26 – pierwszego Maserati z 1926 r. – przez Tipo 61, następnie „Birdcage” z  koncepcją konstrukcji w stylu klatki, po naturalnie mistrzowskie MC12.

Poznaj kilka faktów o najnowszym, niezwykle lekkim i piorunująco szybkim modelu Maserati:

 

  • Supersportowe MC20 wykorzystuje technologię monokoku oraz innowacyjny komorowy układ spalania z podwójnymi świecami zapłonowymi. Technologia ta wywodzi się z Formuły 1 i będzie teraz dostępna po raz pierwszy w silniku przeznaczonym do jazdy po drogach.
  • Potężny, innowacyjny silnik Nettuno V6, który znajduje się w MC20 -  w 100% został opracowany przez ekspertów z Maserati Innovation Lab. Za sprawą wspomnianej technologii Maserati Twin Combustion uzyskuje aż 210 KM/litr pojemności przy jednoczesnym obniżeniu spalania.
  • Pojemność silnika wynosi  3,0 l,  a moc: 630 KM
  • Nettuno został zaopatrzony w suchą miskę olejową (klasyczne rozwiązanie w samochodach supersportowych), a także został umieszczony centralnie, dzięki czemu przekłada się na znakomity rozkład masy. Dodatkowo lekkie nadwozie MC20 gwarantuje wysoki stosunek mocy do masy oraz imponujące przyspieszenie i prędkość maksymalną.
  • Nowe Maserati porywa nie tylko sylwetką, ale i drzwiami otwieranymi w stylu butterfly.
  • MC20 opracowano w Maserati Innovation Lab, a zostało zbudowane w zakładzie Viale Ciro Menotti w Modenie.

 

Wprowadzenie nowego supersportowego modelu do gamy Maserati jest nie tylko ambitnym projektem, ale i historycznym momentem dla całej marki.Wraz z premierą Maserati MC20, która odbędzie się 9 i 10 września w Modenie podczas wydarzenia  „MMXX: Czas na śmiałość”  rozpoczynie się nowa era dla marki sygnowanej trójzębem. Wraz z premierą zostaną zaprezentowane nowe modele, które zostaną wprowadzone do produkcji w nadchodzących latach, oraz zostaną ogłoszone innowacyjne układy napędowe oraz ambitne programy opracowane przez Maserati.

 

Data globalnej premiery on-line: 9.09.2020r.

Godzina: 20.30

Zobacz na: https://houseof.maserati.com/