Maserati

W nowej kolekcji Trofeo - Ghibli i Quattroporte zamieniają się w super-sedany Maserati

Modena, 10 sierpnia 2020 -  Po raz pierwszy pojawiło się Levante, zaprezentowane w 2018 roku jako filozofia Granturismo w nadwoziu SUV-a o potencjalnej prędkości 302 kilometrów na godzinę. Teraz przyszedł czas na Ghibli i Quattroporte w odsłonie Trofeo - najmocniejszej wersji, bo z silnikiem V8.

Osiągi, styl i bezbłędne prowadzenie - modele sygnowane trójzębem zostały dopracowane do perfekcji. Nowe Ghibli i Quattroporte będą dla poprzednich wersji tym, czym Flash jest dla Barry'ego Allena, czym Batman dla Bruce'a Wayne'a czy Superman dla Clarka Kenta. Ich prędkość maksymalna będzie wynosić 326km/h czyniąc z nich najszybsze fabryczne sedany Maserati w historii.

Nowe, udoskonalone modele stanowią ultranowoczesne spełnienie wyścigowej obietnicy marki, która w latach 60-tych XX wieku ukazała koncepcję luksusowego sedana w sportowej wersji.

Zjawiskowy wygląd Ghibli i Quattroporte potęgują elementy wzornictwa nawiązujące do wyścigów. Wloty powietrza, które znajdują się z przodu, z tyłu i na bokach, wykończone zostały włóknem węglowym o wysokim połysku. Dodatkowo te boczne otoczone są czerwoną obwódką i noszą nazwę Trofeo. Maska modelu Ghibli - już uważanego za jeden z najpiękniejszych sedanów wszechczasów - jest wyposażona w dwa dodatkowe otwory wentylacyjne, które odprowadzają ciepło, a jednocześnie zapewniają mocniejszy ryk.

Pod maską nowych modeli Trofeo znajduje się 580-konny silnik V8, a oba sedany poruszają się na 21-calowych kołach. Wnętrze nowych Maserati obszyte jest skórą naturalną Pieno Fiore oraz wykończone wstawkami ze 100% włókna węglowego. Najważniejszą zmianą jednak jest nowy system informacyjno-rozrywkowy wyposażony w czterokrotnie mocniejszy procesor, dziesięciokrotnie lepszą rozdzielczość ekranu i dwukrotnie większą pojemność pamięci niż w poprzedniej wersji. Ten nowy system, wyposażony w ekran o wysokiej rozdzielczości, podobny do tabletu, sprawi, że korzystanie z niego jest znacznie przyjemniejsze, kompletne i łatwiejsze. W sedanach Maserati nie zabrakło również trójkolorowego akcentu, czyli włoskiej flagi, która zdobi środkowy filar. Włoskie korzenie podczas premiery podkreśliły również kolory zewnętrzne trzech flagowych modeli Maserati: Quattroporte zostało odsłonięte w kolorze zielonym, Levante w białym, a Ghibli w czerwonym. Levante Trofeo, które zostało zaprezentowane światu w 2018 roku przeszło lifting tylnych świateł, a także zostało wyposażone w nowy system informacyjno-rozrywkowy oraz charakterystyczne elementy stylistyczne.

W ten sposób nowa kolekcja Trofeo nie mówi tylko o innowacji, ale przede wszystkim o przekraczaniu granic, uprzedzeń i oczekiwań. Doskonałe pod każdym względem Trofeo na nowo definiuje, czym może być sedan i SUV.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikalnych samochodów o niesamowitej osobowości, rozpoznawalnych wszędzie. Swoim stylem, technologią i z natury ekskluzywnym charakterem zachwycają najbardziej wyrafinowane i wymagające gusta. Maserati zawsze było punktem odniesienia w branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są: flagowy Quattroporte, sportowy sedan Ghibli, Levante, pierwszy SUV Maserati, oraz samochody sportowe GranTurismo i GranCabrio. Asortyment kompletny jak nigdy dotąd, z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, napędem na tylne i wszystkie koła, z najlepszych materiałów, wykonane przez najlepszych inżynierów. Maserati to tradycja odnoszących sukcesy samochodów, z których każdy na nowo definiuje to, co czyni włoski samochód sportowy pod względem wzornictwa, osiągów, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa.

W celu uzyskania dodatkowych informacji:

MASERATI

Maria Conti - dyrektor ds. Komunikacji Maserati - maria.conti@maserati.com

Camilla Manzotti - odpowiedzialna za komunikację dotyczącą stylu życia - camilla.manzotti@maserati.com