Maserati

Pewne Maserati z drugiej ręki wraz z gwarancją? Sprawdź, gdzie je znaleźć

Zastanawiasz się, czy jest możliwe, aby kupić pewne Maserati z drugiej ręki, w dobrej cenie w Polsce? Z gwarancją, sprawdzone, na oryginalnych częściach i przede wszystkim z niewielkim przebiegiem? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule. Sprawdź, gdzie i na jakich warunkach możesz kupić luksusowy samochód z drugiej ręki.

Używany, ale luksusowy – poznaj najpewniejsze źródła zakupu aut z drugiej ręki

Kochasz samochody, szczególnie te luksusowe. Ich moc i doznania, które Ci gwarantują? Jednak z różnych powodów zdecydowanie bardziej jesteś zwolennikiem aut z drugiej ręki, a nie tych nowych? Nie lubisz przepłacać i tego, kiedy Twój samochód drastycznie traci na wartości? To zrozumiałe. Odpowiedzą na najlepszy sposób zakupu, szczególnie używanego, luksusowego samochodu są tzw. programy, zapewniające dostęp do aut z drugiej ręki, dostępne u dealerów samochodów.

Wielu klientów nie zdaje sobie sprawy, że autoryzowane salony samochodowe zaraz obok nowych modeli, sprzedają również te z drugiej ręki”, które są znacznie pewniejszym i korzystniejszym rozwiązaniem niż zakup od niezależnego sprzedawcy. Głównie z kilku podstawowych powodów: 

 • taki samochód przechodzi restrykcyjne testy,
 • jest serwisowany w autoryzowanym serwisie, w związku z tym masz pewność, że wszystkie części są oryginalne, ale także wszystkie aktualizacje systemów zostały na bieżąco wprowadzone,
 • wiesz, że samochód ma przejrzystą historię serwisową, pochodzi z legalnego źródła, jest zadbany, a w momencie, kiedy trafia do nowego właściciela może być objęty okresem gwarancyjnym lub istnieje możliwość dodatkowego przedłużenia gwarancji odpłatnie,
 • samochód nie ma ukrytych wad.

Jednym z takich programów jest Maserati Approved, gwarantujący korzystne rozwiązania zarówno dla osób, które chcą odsprzedać swoje Maserati, a także dla tych, którzy chcą je kupić z drugiej ręki. Zanim jednak poznasz korzyści i dowiesz się na czym polega program,  sprawdź na co powinieneś uważać, jeśli mimo to zdecydujesz się na zakup Maserati z niepewnego źródła. 

 

 

Dowiedz się, dlaczego nie warto kupować luksusowych samochodów z niepewnego źródła

Istnieje wiele powodów, dla których kupowanie luksusowego samochodu z niepewnego źródła, a tym bardziej z zagranicy nie jest dobrą decyzją. Poznaj kilka z nich.

 1. Auta sprowadzane z USA oraz rynków azjatyckich nie są objęte gwarancją w Unii Europejskiej.
 2. Brak jasnej i przejrzystej historii serwisowania.
 3. Wiele samochodów ma ukryte wady, które mogą sprawić, że koszt zakupu używanego samochodu może być znacznie wyższy, patrz pkt 1.
 4. Brak możliwości wykupu przedłużonej gwarancji.
 5. Ograniczone wsparcie techniczne, czyli brak możliwości dalszego serwisowania samochodu w autoryzowanym serwisie, jeśli samochód został sprowadzony spoza krajów Unii Europejskiej, chyba, że uszkodzone podzespoły zagrażają bezpieczeństwu podczas jazdy. 
 6. Wpływ odmiennych warunków atmosferycznych występujących szczególnie w krajach skandynawskich oraz spoza Unii Europejskiej, które mogą mieć znaczący wpływ na konserwację aut oraz stan blachy samochodu.
 7. Inny rozstaw świateł w samochodach spoza Unii Europejskiej.
 8. Odmienne parametry samochodu, dopuszczalne np. w krajach spoza Unii Europejskiej, a niedopuszczalne w Polsce.
 9. Brak pewnej i jasnej historii auta, sposobu użytkowania, przebiegu itd.
 10. Brak pewności, czy samochód przeszedł wszystkie najważniejsze aktualizacje systemu. Jest to szczególnie istotne w przypadku samochodów luksusowych, gdzie możliwość poprawnej aktualizacji systemu jest tylko dostępna w serwisach ASO ze względu na blokady, jakie stosuje producent.

 

 

Poznaj korzyści z programu Maserati Approved, który zapewnia certyfikowane modele z drugiej ręki 

Aby zapobiegać nierównej konkurencji oraz zapewnianiu aut z drugiej ręki”, które mogą nie spełniać podstawowych kryteriów bezpieczeństwa, wielu dealerów decyduje się na tworzenie własnych programów, które zapewniają łatwiejszy i bardziej komfortowy dostęp do aut używanych. Dzięki takim rozwiązaniem klienci decydujący się na taki zakup mogą spać spokojnie, że ich auto nie okaże się w krótkim czasie niesprawne lub zagrażające bezpieczeństwu na drodze. Jednym z takich programów jest Maserati Approved, który dla potencjalnych klientów zainteresowanych zakupem używanego auta zapewnia:

 • dostęp do używanych pojazdów Maserati, zatwierdzonych i dopuszczonych do ponownej sprzedaży na podstawie stanu pojazdu i jego historii serwisowej,
 • gwarancję, że każdy pojazd dopuszczony do programu, przeszedł restrykcyjne testy złożone ze 121 punktów, przeprowadzane przez wykwalifikowanych mechaników Maserati,
 • gwarancję, że tylko najlepsze pojazdy zostały dopuszczane do ponownej sprzedaży, a każdy używany model został dostosowany do najwyższych standardów wytyczonych przez Maserati,
 • gwarancję, że pojazd był serwisowany tylko w autoryzowanych serwisach marki,
 • zakres gwarancji pierwotnej dostępnej jeszcze w przypadku wielu używanych modelach Maserati lub możliwość wykupu dodatkowej gwarancji zatwierdzonej przez Maserati,
 • możliwość kupienia wybranego używanego modelu w leasingu.

W ramach zakupu Maserati z drugiej ręki”, za dodatkową opłatą można wykupić pakiet Assistance, który zawiera:

 • pomoc drogową i pojazd zastępczy,
 • powrót do domu lub zapewnienie dalszej podróży dla pasażerów,
 • holowanie pojazdu,
 • koszty zakwaterowania,
 • transport samochodu,
 • pokrycie wydatków na niezbędne artykuły.

Maserati dostępne z drugiej ręki” w naszym salonie nie są starsze niż 6 lat, a przebieg oferowanego Maserati nie jest większy niż 100.000 km. 

Każdy pojazd dopuszczony do wtórnej sprzedaży w naszym salonie przechodzi kontrolę, składającą się ze 121-punktów, w ramach której ocenia się m.in.: osiągi i płynność silnika, układ napędowy, dynamiczne i statyczne testy drogowe, stan podwozia i zawieszenia, stan układu hamulcowego, stan kół i opon, układ elektryczny, poduszki powietrzne, systemy bezpieczeństwa, jakość lakieru, jakość nadwozia i szyb, stan wnętrza i tapicerki.

To kilka najważniejszych informacji, które mają znaczący wpływ na podejmowanie decyzji zakupowej odnośnie luksusowego samochodu, a które sprawiają i dają Ci pewność, że Twoje pieniądze zostaną dobrze ulokowane. Jesteś ciekawy, jakie modele mamy objęte programem Maserati Approved? Znajdziesz je poniżej.

 

 

Sprawdź dostępne modele  z drugiej ręki” dostępne w ramach programu Maserati Approved

 1. Maserati Quattroporte

Rocznik: 2017

Przebieg: 26 000km

Cena: 459 000zł (z możliwością negocjacji)

Dowiedz się więcej: https://bit.ly/3c4Qkh9

 

 

2. Maserati Quattroporte

Rocznik: 2014

Przebieg: 80 258km

Moc: 410km

Cena: 315 000zł (z możliwością negocjacji)

Dowiedz się więcej: https://bit.ly/2XrCaT1

 

 

3. Maserati Quattroporte

Rocznik: 2018

Przebieg: 1 750km

Moc: 430km

Cena: 559 900zł (z możliwością negocjacji)

Dowiedz się więcej: https://bit.ly/3b0mxpH

 

 

4. Maserati Levante z pakietem Novitec

Rocznik: 2018 

Przebieg: 9 069km

Moc: 430km

Cena: 159 900 Euro (z możliwością negocjacji)

Dowiedz się więcej: https://bit.ly/2Rt6clD