Maserati

Maserati rozpoczyna testy swojego pierwszego w 100% elektrycznego układu napędowego

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, realizując plany elektryfikacji modeli, Maserati rozpoczęło fazę testów swoich najnowszych, w pełni elektrycznych układów napędowych, w które będą wyposażone przyszłe modele marki. Niektóre pojazdy testowe zostały już wyposażone w nowy innowacyjny układ napędowy, opracowany w nowym laboratorium innowacji w Modenie. Nowy układ jest w 100% elektryczny z technologią wprost od Maserati.

Muzyka się zmienia

Podczas fazy eksperymentalnej zostanie również opracowany dźwięk, który będzie charakteryzował silnik elektryczny. Kolejne w pełni elektryczne modele będą miały charakterystyczny dźwięk, który jest już unikalnym atrybutem wszystkich samochodów Maserati wyposażonych w tradycyjne silniki spalinowe. Klienci zatem będą mogli w pełni skorzystać z elektrycznych modeli, które połączą przyjemność z jazdy, komfort i osiągi z unikalnym i niepowtarzalnym dźwiękiem.

Dzięki testom przeprowadzonym w różnych warunkach zarówno na drodze, jak i na torach, zostaną zebrane ważne dane do opracowania i zdefiniowania nowych elektrycznych układów napędowych, które zostaną wykorzystane w przyszłych modelach gamy Maserati. Nowe Maserati GranTurismo i GranCabrio będą pierwszymi samochodami marki wyposażonymi w 100% elektryczne rozwiązania i zostaną zbudowane w centrum produkcyjnym w Turynie.


Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikatowych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Swoim stylem, technologią i ekskluzywnym charakterem wewnątrz zachwycają najbardziej wymagających klientów i zawsze stanowią punkt odniesienia dla branży motoryzacyjnej. Ambasadorami dziedzictwa Maserati jest flagowy sedan Quattroporte, sportowy sedan Ghibli oraz Levante, pierwszy SUV Maserati.