Maserati

Limitowana edycja “Royale” od Maserati

Historia Maserati “Royale” rozpoczęła się w 1986 roku od ekskluzywnego Maserati Quattroporte trzeciej generacji, które wyróżniało się  ekskluzywnym wnętrzem ze skórzanymi fotelami, drewnianymi elementami oraz charakterystyczną niebieską lub zieloną kolorystyką lakieru. Wtedy limitowana edycja Quattroporte została wyprodukowana w zaledwie 51 egzemplarzach. Dziś Maserati kontynuuje tę historię przedstawiając odświeżoną serię Royale, która została wprowadzona do modeli Quattroporte, Levante i Ghibli. Każdy model z silnikiem V6, sygnowany “Royale” będzie dostępny tylko w 100 egzemplarzach.

„Piękno może być odzwierciedlone w klejnocie, obrazie lub krajobrazie. Elegancja, z drugiej strony, nie ogranicza się tylko do spojrzenia. Elegancję można znaleźć w ruchu, w ekspresji lub w rozmowie. Mówiąc wprost, elegancja to piękno w ruchu, a żaden samochód nie porusza się z większą elegancją niż Maserati, ostateczny wyraz dynamicznego piękna.” – to zapowiedź kontynuacji ekskluzywnej serii Maserati, której modele będą dostępne w dwóch kolorach: niebieskim Blu Royale i zielonym Verde Royale.

Każdy model będzie wyposażony w silnik V6 o pojemności 3.0l, generujący 350 lub 430KM w przypadku jednostek benzynowych lub 275 KM w przypadku turbodiesla. Dodatkowo Levante “Royale” zostanie wyposażone w 21-calowe felgi Anteo Staggered Anthracite, z kolei w Ghibli i Quattroporte znajdą się felgi Titanium Anthracite, za którymi będą znajdować się srebrne zaciski hamulcowe.

Największe znaczenie będzie odgrywać wnętrze modeli z serii “Royale”, oparte na wykończeniu GranLusso z miękką i trwałą skórzaną tapicerką  Zegna Pelletessuta w kolorze Cuoio (więcej o Pelletessuta można przeczytać tutaj: http://bit.ly/32iMNHA) lub dwukolorową skórą Pieno Fiore w kolorze Black/Cuoio.

 

 

We wnętrzu znajdą się również wstawki o wysokim połysku (Metal Net dla Levante, Ebony dla Ghibli i Black Piano dla Quattroporte) oraz charakterystyczna płyta “One of 100” podkreślająca wyjątkowy charakter wnętrza, w którym znajdzie się również system dźwiękowy Bowers&Wilkins i elektryczny szyberdach.

Dodatkowo seria specjalna “Royale” została wyposażona w pakiety Cold Weather, Premium i Driving Assistance Plus oraz w zaawansowane systemy jazdy, reagujące na potencjalne zagrożenia na drodze oraz zwiększające bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. We wnętrzu znajdzie się 8,4-calowy ekran systemu multimedialnego, który pomaga w zarządzaniu kluczowymi funkcjami pojazdu oraz posiada funkcję Apple CarPlay oraz Android Auto mirroring. Ponadto, a dla użytkowników iPhone’a, system Apple Siri będzie dostępny jako osobisty asystent, ułatwiający wykonywanie zadań za pomocą poleceń głosowych. 

 

 

Skontaktuj się z naszym działem handlowym i dowiedz się więcej o możliwości zamówienia Maserati “Royale”:

 

Grzegorz Zagórski
tel. +48 882 477 936

Sonia Szafrańska

tel.  +48 530 840 604