Maserati

Ostatni moment na zakup nowego Maserati z korzyścią do 100 tys. zł. Sprawdź dlaczego i dowiedz się, jakie zmiany wejdą w życie w 2020 roku

Koniec 2019 to najlepszy i ostateczny czas na zakup samochodu po korzystniejszej cenie, a w szczególności samochodu luksusowego, jak Maserati. Jesteś ciekawy dlaczego? Poniżej znajdziesz trzy główne fakty, z powodu których ceny samochodów diametralnie wzrosną. 

 

1. Wprowadzenie zmian związanych z normą emisji spalin

Jedną z przełomowych i najważniejszych zmian na rynku motoryzacyjnym w 2020 roku jest wprowadzenie zmian związanych z normą emisji spalin, a dokładnie z emisją CO2, co znacząco odbije się na cenach nowych samochodów, które mają wzrosnąć nawet o 20%. Zgodnie z przepisami od 1 stycznia 2020 roku wejdą w życie normy, które będą zakładać, że nowe samochody nie będą mogły emitować więcej niż 95g CO2/km. Obecnie średnia emisja wynosi około 120,5g CO2/km. Według przepisów, każdy z producentów, który nie będzie spełniał wytyczonych norm, będzie zobowiązany do zapłacenia kary 95 Euro od każdego samochodu, za każdy przekroczony gram emisji, co w efekcie wpłynie na wzrost cen.

 

2. Coroczna zmiana ceny producenta

Drugim faktem jest coroczna już zmiana cen producenta, na którą wpływają: inflacja,  modyfikacje i udoskonalenie wprowadzane do samochodów z nowego rocznika modelowego, wzrost cen surowców, a także wzrost kosztów działalności producenta. 

 

 3. Wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych, modelowych powodujące zwiększenie ceny modelu podstawowego jak i cen opcji dodatkowych

Trzecim powodem podwyżek są ciągłe zmiany, rozwój gamy modelowej oraz rozwiązań technologicznych, w które producent inwestuje. Od 2021 roku mają wejść w życie regulacje, według których producenci będą musieli wprowadzić szereg technologii, zapewniających jeszcze większy poziom bezpieczeństwa. Będą to m.in. ogranicznik prędkości, system wykrywania kolizji czy blokada alkoholowa. Istotnym tematem jest rozwój silników nie tylko spalinowych, ale i elektrycznych, za którymi stoją duże nakłady finansowe na testowanie chemii i baterii, które je zasilają. Przykładem jest chociażby gama modelowa Maserati, która w 2021 roku zostanie poszerzona o nowe sportowe Maserati oraz hybrydowe Maserati Ghibli.

To trzy główne fakty, które potwierdzają wzrost cen w 2020 roku. Dlatego jeśli jesteś miłośnikiem dobrej włoskiej motoryzacji, sportowych samochodów, emocji i pięknego brzmienia, sprawdź naszą ofertę na modele dostępne od ręki z korzyścią do 100.000zł i bezpłatną 5-letnią gwarancją, bez limitu kilometrów. Jedno jest pewne, to ostatni moment, aby kupić swoje wymarzone Maserati w tak niskiej cenie! Skonsultuj się z naszym działem sprzedaży: 

 

Grzegorz Zagórski
tel. +48 882 477 936
Mateusz Nowak
tel. +48 882 112 253
Joanna Wizner
tel. +48 692 480 137
Sonia Szafrańska
tel. +48 530 840 604

 

Maserati Pietrzak

Oficjalny importer i dealer Maserati