Maserati

Maserati ogłasza plan nowych i zelektryfikowanych modeli

 

 

Maserati ogłasza plan innowacji w zakresie produkcji, elektryfikacji i autonomicznych technologii napędowych. Powstaną nowe i zelektryfikowane modele Maserati, które produkowane będą w Modenie, Cassino i Turynie (Mirafiori i Grugliasco).

Nowe modele będą korzystać z technologii hybrydowych oraz w pełni elektrycznych, zapewniając tym samym innowacyjność oraz świetne osiągi, które są wpisane w DNA marki. Wszystkie modele Maserati mają w założeniu producenta łączyć tradycyjną, wysoko cenioną dynamikę jazdy z technologią elektryczną nowej generacji. Będą one oferować unikalne, autonomiczne tryby jazdy, zwiększony zasięg, ultraszybkie ładowanie oraz szereg innowacyjnych rozwiązań: poczynając od najnowocześniejszego autonomicznego systemu jazdy trzeciej generacji wraz z możliwością manewrowania między pasami ruchu, a także  możliwością bezpiecznego zatrzymania samochodu na poboczu, bez udziału kierowcy.

Pierwszym hybrydowym modelem będzie Maserati Ghibli

W 2020 roku firma rozpocznie elektryfikację. Pierwszym hybrydowym modelem będzie Maserati Ghibli, wyprodukowany w Turynie. Nowe Ghibli zostanie wyposażone w hybrydowy napęd, łącząc tradycyjny silnik benzynowy z elektrycznym. Kolejną ważną informacją dla fanów Maserati jest to, że do gamy modelowej powrócą zupełnie nowe, w pełni elektryczne GranTurismo i GranCabrio. Modele zostaną wyprodukowane w centrum produkcyjnym w Turynie, gdzie FCA inwestuje 800 milionów euro. Te zelektryfikowane modele będą uzupełnieniem prestiżowej i ciągle udoskonalanej gamy modelowej Maserati, w której obecnie znajdują się 3 modele Maserati: Levante, Quattroporte i Ghibli.

Pierwszym z całkowicie nowych Maserati, który pojawi się na rynku, będzie wyczekiwany sportowy samochód - pełen nowoczesnych technologii oraz podkreślający tradycyjne wartości Maserati. Zostanie on wyprodukowany w zakładzie w Modenie, gdzie trwają również ważne modernizacje linii produkcyjnej w celu dostosowania jego elektrycznego układu napędowego.

Kolejną nowością będzie również mniejszy SUV Maserati, produkowany w Cassino i ma odegrać wiodącą rolę dla marki, dzięki innowacyjnym technologiom.Na budowę nowej linii produkcyjnej, której otwarcie zaplanowano na koniec pierwszego kwartału 2020 roku, przeznaczono około 800 mln euro. Szacuje się, że pierwsze samochody seryjne zjadą z linii do 2021 roku.