Maserati

Relacja z pierwszej oficjalnej premiery najnowszego Maserati Levante Trofeo V8 w Polsce

Pierwsza w Polsce premiera najnowszego SUV-a Maserati Levante Trofeo V8 odbyła się nie tylko pod hasłem przewodnim Be The Storm, ale również klasyków. Oficjalna prezentacja miała miejsce 8 czerwca (sobota) w restauracji i galerii samochodów wyjątkowych La Squadra. Premierze towarzyszyło również otwarcie sezonu letniego w La Squadra Ristorante.

Jeden z najbardziej burzliwych i aerodynamicznych SUV-ów to zdecydowanie najnowsze Maserati Levante Trofeo z silnikiem V8, wyprodukowanym przez Ferrari. To co wyróżnia ten elegancki SUV to przede wszystkim 580 KM, przeradzające się w niesamowity oraz charakterystyczny dźwięk Maserati, któremu konstruktorzy zdecydowali się nadać jeszcze bardziej dynamiczne brzmienie. Przyśpieszenie do 100km/h nowe Trofeo osiąga w  zaledwie 4,1 s, a  drapieżne i sportowe wykończenie, sprawia, że nie można mu się oprzeć. 

Podczas premiery nowe Maserati Levante Trofeo można było podziwiać w kolorze Grigio Maratea. Zostało wykończone włóknem węglowym oraz podwójnymi otworami wentylacyjnymi na masce. We wnętrzu znalazły się  sportowe siedzenia z tapicerką wykonaną ze skóry licowej „Pieno Flore” oraz rozbudowany system multimedialny. To najbardziej aerodynamiczny SUV, który wyróżnia włoski kunszt i rzemiosło. Pierwsze modele tego modelu trafią do sprzedaży już w trzecim kwartale tego roku. 

Prezentacja najnowszego Trofeo w naszym salonie odbyła się w towarzystwie dwóch klasycznych modeli Maserati – 3500 –  w kolorze granatowym i czerwonym. Premiera zgromadziła wielu gości, którzy mogli również skosztować włoskich dań ze  specjalnego menu Trofeo, które na tę okazję zostało przygotowanego przez restaurację La Squadra. Smak risotto z krewetkami i szparagami oraz bezy pavlova z kremem mascrapone dopełniło Proscecco V8, które nosi nazwę podobną do serca nowego Trofeo, czyli silnika z podwójnym turbodoładowaniem. Dla koneserów najlepszych sportowych samochodów oraz włoskich dań, to wydarzenie było niemalże ucztą, po której wspomnienia pozostaną z pewnością na długo.