Maserati

PIERWSZA KAWALKADA MASERATI

W dniach 7 i 8 października odbyła się wyjątkowa impreza – pierwsza Kawalkada Maserati. Wydarzenie, w którym udział wzięli klienci oraz sympatycy marki, a także pracownicy Naszego salonu. Impreza była dla uczestników okazją do poznania niezwykłych zakątków Dolnego Śląska, spróbowania wybornych potraw przygotowanych z najlepszych produktów, a przede wszystkim pozwoliła na doświadczenie niezwykłych chwil w doborowym towarzystwie. Rolę przewodnika podczas kawalkady pełnił Piotr Frankowski, uznany dziennikarz motoryzacyjny.

Kawalkadę rozpoczęto w katowickim salonie Maserati, gdzie podczas włoskiego śniadania uczestnicy zostali zapoznani z programem imprezy, trasą i ogólnymi zasadami bezpieczeństwa. Po oklejeniu samochodów i rozdaniu krótkofalówek, 13 skąpanych w porannym słońcu samochodów z trójzębem na masce ruszyło w trasę. Pierwszym przystankiem był zamek w Mosznej. Po zwiedzeniu zamku uczestnicy kawalkady udali się do Jarnołtówka, gdzie czekał na nich włoski obiad, a o włoskiej kulturze oraz jedzeniu opowiadał wybitny włoski kucharz i właściciel restauracji - Leandro. Kolejnym punktem podróży były Ząbkowice Śląskie, gdzie uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zwiedzenia Krzywej Wieży i zapoznania się z historią Frankensteina. Wszyscy kierowcy i pasażerowie wieczór przywitali w Hotelu Jedlinka, gdzie zjedli uroczystą kolację. Dla tych, którzy zdołali wykrzesać jeszcze ostatnie pokłady sił i ochotę czekała kolejna atrakcja – zwiedzanie Zamku Książ nocą.

Sobotni poranek to przejazd z Jedliny-Zdroju do pałacu w Wojanowie, majestatycznej rezydencji uznanej za Pomnik Historii Prezydenta RP. Po obiedzie kawalkada ruszyła dalej w kierunku Pilchowic, gdzie uczestnicy odwiedzili zaporę z elektrownią wodną działającą od ponad 100 lat. Późnym popołudniem cała grupa zawitała na rynku we Wleniu, skąd udano się w podróż powrotną do Katowic.

Kawalkada Maserati to nie tylko zwiedzanie zamków, degustacja potraw i podziwianie pięknych krajobrazów. To przede wszystkim 700 kilometrów spędzonych za kierownicą wyjątkowych samochodów. Samochodów, które od ponad stu lat snują motoryzacyjną opowieść o najczystszych emocjach i prawdziwej elegancji. Opowieść o luksusie i wyrafinowanym smaku, o pięknie wspartym głębokim, rasowym brzmieniem potężnych silników. Opowieść, którą chcieliby tworzyć wszyscy pasjonaci motoryzacji. Opowieść, którą piszą wyjątkowi kierowcy – uczestnicy Kawalkady Maserati.